
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Küküllő partján horgászó személlyel végzett egy kétbocsos anyamedve a Kóródszentmártonhoz tartozó Vámosudvarhelyen. Az eset szombaton a késő esti órákban történt. Maros megyében idén ez az első alkalom, hogy embert ölt a medve.
2019. október 14., 13:192019. október 14., 13:19
2019. október 14., 13:272019. október 14., 13:27
A medvetámadás a Küküllő partján, a volt kőkitermelő helyén történt, mintegy hatszáz méterre a a településtől. Bartos Csaba, Kóródszentmárton alpolgármestere elmondta, hogy
A férfi megpróbált elmenekülni, de nem sikerült neki.
Az alpolgármestertől azt is megtudtuk, hogy október elején Vámosudvarhelyen egy falu szélén levő utcában már járt a medve. Akkor az 112-es sürgősségi hívószámon kihívták a rendőrséget és csendőröket, a helyszínen voltak a vadászok és erdészek is, és elűzték a nagyvadat. A közeli hegyen levő kecskepásztortól pedig tudják, hogy szinte napi szinten jár arra a medve és csak a villanypásztor, valamint a nagy kutyák állítják meg.
Az alpolgármestertől megtudtuk, hogy vasárnap és hétfőn is
A Küküllő partján szója- és napraforgó-ültetvények vannak, de legtöbb termőterület már nem a faluban élő idős emberek dolgozzák, hanem bérbe adták, így azokat gépekkel dolgozzák fel. Azt is megtudtuk, hogy az áldozat már hosszú évek óta járt ugyanarra a helyre horgászni, szinte minden hétvégén ott volt. A környékbeliek nem nagyon járnak horgászni, de máshonnan szívesen járnak oda, csendes, nyugodt a hely, mélyebb a víz is.
Bartos Csaba úgy tudta, hogy az áldozat a nyárádmagyarósi polgármesteri hivatal jegyzője volt. A nyárádmagyarósi polgármesteri hivatalban érdeklődésünkre megerősítették, hogy valóban a község jegyzője, K. L. volt a medvetámadás áldozata.
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.
Mintegy 200 ember jelenlétében zajlott Sepsiszentgyörgy főterén a trianoni döntés évfordulójáról való megemlékezés csütörtök délután, melynek fő szónoka Toroczkai László, a Mi Hazánk pártelnöke volt.
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) a jövő héten „komolyan” elemezni fogja az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogramot és politikai konstrukciót – jelentette be az alakulat csütörtökön.
Egy hónap alatt csaknem négyszáz bevetése volt a Kovászna megyei tűzoltóságnak. A közúti balesetek mellett tűzesetekhez, valamint bajba jutott állatokhoz riasztották őket.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy alakulata feltételekhez köti az új kormány támogatását.
Kovásznán szennyvíz öntött el több pincét és udvart a májusi esős időjárás során. A háromszéki szolgáltató szerint ez a szennyvízcsatorna-hálózat túlterheltsége miatt következett be, ezért bírságolást, ledugózást helyezett kilátásba.
Az RMDSZ jövő héten dönti el, hogy bizalmat szavaz-e az Eugen Tomac vezette kormánynak, miután a kijelölt miniszterelnök ismerteti a terveit – nyilatkozta csütörtökön az Agerpres hírügynökségnek Csoma Botond.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.