
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Két gyalogos is kórházi ellátásra szorult, miután kijelölt gyalogátkelőhelyeken elgázolták őket. Egyik eset Székelyudvarhelyen, másik Székelykeresztúron történt szerdán.
2023. január 19., 10:042023. január 19., 10:04
Egy 47 éves helyi férfi Székelyudvarhelyen haladt gépjárművével szerdán délelőtt, amikor elütött egy 65 éves gyalogost, aki kijelölt átkelőhelyen próbált átmenni az úttesten. Az ütközés következtében a gyalogos megsérült, ellátásra a városi kórházba szállították.
Szintén szerdán, 13 óra körül hasonló baleset történt Székelykeresztúron, ott egy 85 éves helyi férfi gépkocsijával elgázolt egy 73 éves szintén keresztúri nőt, aki a vizsgálatok szerint szabályosan akart átkelni az úttesten. Az idős nő is kórházi ellátásra szorult.
Egyik autóvezető sem fogyasztott alkoholt a baleseteket megelőzően, mindkét ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult eljárás – adja hírül csütörtökön a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményben.
Nicușor Dan megtámadta az alkotmánybíróságon a parlamentben múlt héten elfogadott új feddhetetlenségi törvényt – közölte hétfőn az elnöki hivatal.
Mit tud a lakosság a Maros megyét is érintő méltányos átállási programról, a munkahelyek megszűnéséről, átalakulásáról? Hogyan látja a települése jövőjét? – ezekkel a témákkal is foglalkozik a napokban közzétett kérdőív.
Nem bizonyult tartósnak a Duna vízszintjének emelkedése Csernavodánál, fel kell készülni arra, hogy néhány napig teljesen le kell fog állni az atomerőmű – jelentette be Alexandru Bușoi energetikai államtitkár hétfőn.
Alvás közben korrigálja a látást, nappal pedig szemüveg és hagyományos kontaktlencse nélkül biztosít éles látást. Az éjszakai kontaktlencse egyben kényelmes, és a gyermekkori rövidlátás előrehaladását is lassíthatja.
Az RMDSZ első opciója egy teljes jogkörű kormány megalakítására egy „nagykoalíció” létrehozása, más országok mintájára, hogy megakadályozzák a szélsőséges erők kormányra jutását – jelentette ki hétfőn Cseke Attila ügyvivő fejlesztési miniszter.
Harminckét járvezetői engedélyt függesztettek fel a hétvégén a hatóságok Maros megyében, de olyan sofőrt is feltartóztattak, aki nem rendelkezett jogosítvánnyal – tájékoztat a Maros Megyei rendőr-főkapitányság.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a közösségi oldalakon terjedő félretájékoztatás „rendkívül veszélyessé” vált, ezért az államnak határozottabban kell fellépnie, szükség esetén a jogszabályok szigorításával.
A házbizottság érvényesnek minősítette azt a 140 képviselő által támogatott indítványt, amelyben a Tisza parlamenti frakciója Baka Andrást jelöli államfőnek.
Magyar és román nyelven rakták ki Csíkszereda nevét a város egyik újonnan létrehozott körforgalmában, a Hargita utcában.
Új szabályok léptek életbe a más uniós tagállamokban vásárolt jövedéki termékek Romániába történő behozatalára.
szóljon hozzá!