
Fotó: Haáz Vince
Július elsejétől Marosvásárhelyről autóbusszal is ki lehet menni Vidrátszegre, a repülőtérre, és a repülővel érkezők is bebuszozhatnak a megyeközpontba. A városban is indul egy új járat, ami a Tudor lakótelepről a Víkendtelepre viszi az utasait.
2023. június 30., 18:222023. június 30., 18:22
A Maros megyei tanács sajtóirodája tájékoztatta szerkesztőségünket, hogy július elsejétől, szombattól rendszeres reptéri autóbuszjárat indul Marosvásárhely belvárosából, így közvetlen összeköttetést biztosítanak Marosvásárhelyről a Transilvania Repülőtérről üzemeltetett összes járathoz. A menetrend szerinti buszjárat naponta, a repülőjáratok felszállásához igazított időpontban indul Marosvásárhely belvárosából, a Győzelem térről, a Horea utcai eltérőnél található, újonnan kialakított buszmegállóból. Érdeklődni az indulási és érkezési időpontokról a 0265-977-es, a 0732-445577-es és a 0757-022021-es telefonszámokon lehet.
A második jó hír, hogy július elsejétől autóbuszjárat indul a Víkendtelepre. A buszok a Tudor lakónegyedből, a Shopping City megállóból indulnak, és a Panovon át haladnak a Víkendtelep irányába és vissza. A járatok délelőtt 10 órától este negyed hétig közlekednek.
Fotó: Haáz Vince
Az útvonal: ShoppingCity – Corina – Fortuna – Marosvásárhelyi Rádió – Forrás – Iuliu Hossu bíboros (Panov) – Cuza Vodă piac – Mátyás király tér – Kárpátok sétánya – volt Május 1. strand – Víkendtelep – Kisállomás – Lakossági nyilvántartó – Sportcsarnok – Cuza Vodă piac – Iuliu Hossu bíboros (Panov) – Poli 2 – Europa – Marosvásárhelyi Rádió - Hosszú utca – Corina – Shopping City.
Menetrend: Shopping City 10, 11:30, 13, 14:30, 16 és 17:30 óra, Víkendtelep 10:45, 12:15, 13:45, 15:15, 16:45 és 18:15 óra.
A Somostetőre is fel lehet menni busszal, ezek a járatok a nyár elejétől működnek, hétköznapokon és hétvégeken is. Az autóbuszok naponta, reggel 10 órától 17 óráig, a Panov megállóból félóránként indulnak a Somostető felé. Útvonal: Iuliu Hossu kardinális (Panov) – Cuza Vodă – Zsidó Vértanúk – Somostető – Nicolae Iorga – Lakossági nyilvántartó – Iuliu Hossu kardinális (Panov).
Az idei év első négy hónapjában 737.682 online iratot bocsátott ki ingyenesen az ingatlan- és telektulajdonosoknak az országos kataszteri és ingatlan-nyilvántartási hivatal (ANCPI).
Elindult a regisztráció a 34. Bolyai Nyári Akadémia pedagógus-továbbképzéseire, amelyek több helyszínen kínálnak szakmai fejlődési lehetőséget pedagógusok számára június 29. és július 24. között.
Az eredmények szerint a beteg az Európában terjedő vírustörzset kapta el, a megbetegedésnek tehát nincs köze az óceánjáró fedélzetén azonosított Andes-hantavírushoz, amely kizárólag Dél-Amerikában terjed.
Nicușor Dan államfő hétfőn konzultál a parlamenti pártokkal az új kormány megalakításáról.
Hosszú restaurálási folyamat után felavatják május 22-én a gyimesbükki Rákóczi-várat. A nép körében Rákóczi-várként ismert erődítmény 2026-tól hivatalosan a Bethlen–Rákóczi-vár nevet viseli.
Jelenleg nincs olyan jogi ok vagy alkotmányos indok, amely megalapozhatná a lemondásomat – írja az MTI az Index hírportálon hétfőn megjelent, Sulyok Tamás köztársasági elnökkel készített interjút szemlézve.
A románok többsége úgy véli, hogy előrehozott választásokra van szükség, és ha jövő vasárnap tartanának parlamenti választásokat, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) lenne az első helyen.
Ismét medvék miatt szólt a Ro-Alert több Hargita megyei településen vasárnap este. A vadállatok párzási időszaka miatt gyakrabban találkozhatunk velük.
A SAFE hitelprogramból Romániának jutó források több mint fele az országban marad, a jelenlegi piaci finanszírozásnál jóval kedvezőbb feltételek mellett – jelentette ki vasárnap a Digi24-nek Irineu Darău ügyvivő gazdasági miniszter.
A múlt év végén 28,63 millió aktív bankkártya volt forgalomban Romániában, ami 10,07 százalékos növekedést jelent 2025 júniusához képest – derül ki a Román Nemzeti Bank (BNR) összesítéséből.
1 hozzászólás