
Ez maradt a marosszentgyörgyi tűzeset után
Fotó: Sófalvi Szabolcs/Facebook
Két Maros megyei településen is tűz ütött ki szerdára virradóra, egy személyt pánikroham miatt szállítottak kórházba – adja hírül a Maros megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
2024. február 07., 08:432024. február 07., 08:43
2024. február 07., 09:422024. február 07., 09:42
Elsőként egy görgényüvegcsűri lakóház melléképületében csaptak fel lángok kedden 23 óra 30 perc körül. A helyszínre a szászrégeni hivatásos tűzoltóság egy tűzoltóocsival és egy elsősegélynyújtó-egységgel érkezett, valamint a görgényszentimrei önkéntes alakulatot is riasztották az esethez.
A tűzeset során senki nem sérült meg.
Szerdára virradóra 4 óra körül Marosszentgyörgyre vezényelték a tűzoltóságot, miután egy lakóházban és melléképületben keletkezett tűz. A marosvásárhelyi hivatásos tűzoltóság három tűzoltóautóval és egy elsősegélynyújtó-egységgel szállt ki, emellett egy szászrégeni egység is a szerencsétlenséghez érkezett.
A lángok mintegy 300 négyzetméteres területen pusztítottak. Egy személyt pánikroham miatt Marosvásárhelyre szállítottak ellátásra.
Mindkét tűzeset okát vizsgálják.
A marosszentgyörgyi Agyagos utcában történt szerencsétlenségben jelentős anyagi károk keletkeztek: a lángok az ikerház mindkét részére kiterjedtek és valószínűleg egy töltés alatt álló autóakkumulátor okozhatta a tüzet. A marosszentgyörgyi polgármesteri hivatal az érintett két család mellé áll és támogatni fogja a házaik rendbehozásában – olvasható Sófalvi Szabolcs, Marosszentgyörgy polgármesterének Facebook-bejegyzésében.
17 428-ra csökkent azoknak a felhasználóknak a száma, akiknél szünetelt az áramszolgáltatás – közölte vasárnap este az energiaügyi minisztérium az országban sokakat érintő szolgáltatás-megszakadás állapotát ismertetve.
Dr. Balázsi Gábor székelyföldi származású, Egyesült Államokban élő fizikus, biofizikus és szintetikus biológus nemrég lelkendezve számolt be közösségi oldalán arról, hogy sikerült körbeutaznia a Földet. Emellett a rákkutatás helyzetére is rákérdeztünk.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter bejelentette, hogy kiküldi a tárca ellenőrző testületét a konstancai megyei kórházhoz, és kérni fogja a foglalkozás-egészségügyi bizottságtól az orvosi ügyelet teljesítése alóli felmentések felülvizsgálatát.
Jó metaforája az „egyszer minden véget ér” érzésnek a Stranger Things, aminek befejezése vegyes érzéseket keltett a nézőkben. Ez már nem az a sorozat 2026 elején, amit tíz évvel ezelőtt a szívünkbe zártunk. Spoileres kiritika.
Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz, valamint a Kiscsillag alapító dobosa. A zenész 60 éves volt.
A múlt év első kilenc hónapjában 2024 azonos időszakához képest 8,8 százalékkal 48,993 millióra csökkent a vasúti személyszállítást igénybe vevő utasok száma – közölte vasárnap az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország területének jelentős részére érvényes, narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a havazás miatt.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat este azt nyilatkozta, bízik benne, hogy január 16-i ülésén az alkotmánybíróság dönteni fog a bírák és ügyészek különnyugdíját szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadványról.
Az idei tél legalacsonyabb hőmérsékletét mérték vasárnapra virradóan Székelyföldön: Gyergyóalfaluban mínusz 17,2 Celsius-fokig hűlt a levegő.
Az előző évhez képest 2025-ben 48 százalékkal növelte utasforgalmát a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtér – jelentette be Adrian Veștea Brassó megyei tanácselnök.
szóljon hozzá!