
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Feltehetően rövidzárlat és nem megfelelően szigetelt kémény miatt ütött ki tűz Nagygalambfalván, majd Rugonfalván csütörtökön éjszaka néhány óra eltéréssel. A lángokat a székelyudvarhelyi hivatásos, illetve a siménfalvi és székelykeresztúri önkéntes tűzoltóknak sikerült eloltaniuk – adja hírül közleményben a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
2022. április 29., 17:492022. április 29., 17:49
2022. április 29., 17:512022. április 29., 17:51
A székelyudvarhelyi hivatásos, illetve a környékbeli önkéntes tűzoltóknak két tűzesethez kellett kivonulniuk csütörtökön éjszaka. Mint kiderült,
Félő volt, hogy a tűz átterjedhet a lakóházra is, azonban végül közel két óra alatt sikerült megfékezni a lángokat, amelyek körülbelül 135 négyzetméteren pusztítottak a két melléképületben. Emellett
A helyszíni vizsgálatok szerint feltehetően rövidzárlat okozta a tüzet.
Ezt követően, hajnali egy óra magasságában
Noha félő volt, hogy az épületre is átterjednek a lángok, nagyjából három óra alatt sikerült eloltani a körülbelül 130 négyzetméteren pusztító tüzet. A közlemény értelmében valószínűleg a nem megfelelően szigetelt kémény volt a lángok okozója. Szerencsére egyik esetben sem történt személyi sérülés.
Lemondott Bogdan Matei az Országos Sportügynökség (ANS) elnöki tisztségéről.
A Cotroceni-palota előtt tüntetnek csütörtökön 11 órától négy szakszervezeti szövetség tagjai a kormány és a társadalmi partnerek közötti közvetítői szerepének felvállalását kérve az államfőtől.
III. Károly brit király szerdán Londonban, a Buckhingham-palotában fogadta az Egyesült Királyságbeli látogatásra érkező Nicușor Dan román államfőt.
Karácsonyi műsorral egybekötött adománygyűjtést szerveznek december 20-án a nagytusnádi kultúrotthonban. A beérkező támogatásokkal két tusnádi férfi gyógyulását segítenék: Kató Lajosét és Szabó Sándorét.
A kormány szerdai ülésén úgy döntött, hogy a személyi jövedelemadó két százalékából begyűlt összegeket a helyi önkormányzatok alárendeltségében működő előadóművészeti intézmények támogatására fordítja.
A Bolojan-kabinet szerdán elfogadott sürgősségi rendelete szerint a helyi önkormányzatoknak december 31-ig jóvá kell hagyniuk a 2026-ra megállapított adók és illetékek szintjét.
Szerda délutáni tanácskozásukon a koalíció vezetői megállapodtak abban, hogy 2026. július 1-jétől 4325 lejre nő a minimálbér.
Rövidzárlat miatt gyúlt ki a Nyujtódon áthaladó nyergesvontató, amely karton-kötegeket szállított. A tűzoltók eloltották a lángokat, jelenleg az úttest takarításán dolgoznak. Az autók jelenleg egy forgalmi sávon haladhatnak.
A Versenytanács szerdán összesen 135,2 millió lej (mintegy 26,6 millió euró) bírságot szabott ki a romániai dohánypiacon működő három vállalatra versenykorlátozó megállapodások miatt.
Adományozó látogatásra érkezett Székelyföldre az FK Csíkszereda testvérklubja, a budapesti Kispest Honvéd küldöttsége. A program szakmai egyeztetéssel indult, majd a csíkszentmártoni plébánián átadták az anyaországból hozott adományokat.
szóljon hozzá!