
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Feltehetően rövidzárlat és nem megfelelően szigetelt kémény miatt ütött ki tűz Nagygalambfalván, majd Rugonfalván csütörtökön éjszaka néhány óra eltéréssel. A lángokat a székelyudvarhelyi hivatásos, illetve a siménfalvi és székelykeresztúri önkéntes tűzoltóknak sikerült eloltaniuk – adja hírül közleményben a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
2022. április 29., 17:492022. április 29., 17:49
2022. április 29., 17:512022. április 29., 17:51
A székelyudvarhelyi hivatásos, illetve a környékbeli önkéntes tűzoltóknak két tűzesethez kellett kivonulniuk csütörtökön éjszaka. Mint kiderült,
Félő volt, hogy a tűz átterjedhet a lakóházra is, azonban végül közel két óra alatt sikerült megfékezni a lángokat, amelyek körülbelül 135 négyzetméteren pusztítottak a két melléképületben. Emellett
A helyszíni vizsgálatok szerint feltehetően rövidzárlat okozta a tüzet.
Ezt követően, hajnali egy óra magasságában
Noha félő volt, hogy az épületre is átterjednek a lángok, nagyjából három óra alatt sikerült eloltani a körülbelül 130 négyzetméteren pusztító tüzet. A közlemény értelmében valószínűleg a nem megfelelően szigetelt kémény volt a lángok okozója. Szerencsére egyik esetben sem történt személyi sérülés.
Egy 60 éves székelyudvarhelyi kerékpáros férfi szenvedett halálos balesetet csütörtök este a 137-es megyei úton – tájékoztat a Hargita megyei rendőrség.
Nehézkesen halad a fizetett házi-, háztartási munkák elvégzését és az ilyen jellegű megbízásokat hivatalos mederbe terelő országos platform elterjedése. A magyarázat részben a munkavállalók magatartásában keresendő.
Több mint 55 ezer állampolgár írta alá a Declic Közösség petícióját az elektromos cigaretták összes fajtájának zárt nyilvános helyekről való kitiltásáról, követelve Alexandru Rogobete egészségügyi minisztertől, hogy módosítsa az idevágó jogszabályt.
Kábítószer és alkohol hatása alatt volt annak a Temes megyében balesetet szenvedett görög kisbusznak a sofőrje, amelyben hét ember vesztette életét – közölte csütörtökön az ügyben eljáró lugosi vádhatóság szóvivője.
A Romániai Megyei Jogú Városok Egyesülete (AMR) közleményben reagált a 2026-ra vonatkozó helyi adók és illetékek körül kialakult közvitára.
Feszült hangulatú felszólalások jellemezték a marosvásárhelyi önkormányzat januári ülését, ahol a fogyatékkal élőket gondozók érdemi segítséget követeltek a várostól. A tanács a buszmegállók modernizálásának elhalasztásáról is döntött.
Megkezdi hétfőn a parlament idei első rendes ülésszakát. A szenátus és a képviselőház elnöke hétfőn 16 órára hívta össze a plénumot.
A hét halálos áldozatot követelő keddi Temes megyei közúti balesetben nyaki gerinctörést szenvedett görög fiatalembert megműtötték a temesvári megyei kórházban, állapota stabil.
A marosvásárhelyi Stefánia napköziotthonos óvoda immár 13. alkalommal szervezte meg a megyei szintű óvodai sportnapot csütörtökön. Az eseményen mintegy nyolcvan óvodás vett részt, akik a verseny izgalma mellett a mozgás örömét is átélhették.
A korrupcióellenes ügyészség által szervezett titkos akció pillanatai – így tálalja a román sajtó azokat a felvételeket, amelyeket közlésük szerint akkor rögzítettek, amikor a gyanúsított nő nagy összegű pénzt vett át.
szóljon hozzá!