
Javában zajlik a bontás. Az építkezés befejeztével civilizált arculata lesz a jelenleg elhanyagolt környezetnek
Fotó: Veres Nándor
Több mint kétszáz lakást alakítanak ki abban a két, egyenként tízszintes tömbházban, amelyeket a csíkszeredai, egykori traktorgyár helyén építenek fel – a Nest (Fészek) bevásárlóközpont közelében. A régi üzem elhagyott épületeinek bontását csütörtökön kezdték el a kivitelező cég munkatársai.
2022. március 31., 16:122022. március 31., 16:12
A tervek szerint újabb tömbházakkal bővül Csíkszereda, amelyeket Csergő Zsolt magánberuházó épít a keleti iparnegyedben, a régi traktorgyár helyén, a Hunyadi János utcában, közel 20 millió eurós befektetéssel.
A kivitelezést megelőzően szükség lesz még az övezeti rendezési terv elkészítésére, amely nemcsak erre a beruházásra, hanem az egész egykori keleti ipari parkra vonatkozik; ugyanakkor hatósági engedélyeket is ki kell váltani. Ezeket követően kezdődhet az építkezés.
Fotó: Veres Nándor
A tervek szerint a közel 12 ezer négyzetméteres területre két, egyenként tízszintes toronyház épül, összesen 225 lakással. Mint a beruházótól megtudtuk,
Ugyancsak rendelkezni fognak felszíni és alagsori parkolóval, játszótérrel, rendezett zöldövezettel. Ugyanakkor közvetlen átjárást fognak biztosítani a lakóknak a szomszédos Nest bevásárlóközpontba is – tudtuk meg.
Fotó: Veres Nándor
A beruházó úgy látja, nagy az igény az újépítésű lakásokra, mert – mint magyarázta – sokan nem feltétlenül saját lakásként vásárolnak ingatlanokat, sokkal inkább azért, mert befektetésként tekintenek rájuk. Csergő Zsolt egyébként a Fortuna-lakóparkban is új tömbházat épít a meglévő három mellé.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt vasárnap 12 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben, mindössze 64 kilométerre Sepsiszentgyörgytől.
Több mint 140 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le a rendőrök szombat éjjel, egy átfogó ellenőrző akció keretein belül.
Tragikus kimenetelű közúti baleset történt vasárnapra virradóra Câmpulungon: egy fiatalember életét vesztette.
Fagyos reggelre ébredtek a Székelyföldiek: a települések többségében mínusz tartományban volt a hőmérők higanyszála a hajnali órákban, Csíkszereda ugyanakkor ismét az ország leghidegebb lakott települése volt vasárnap reggel.
Nem hősködés, hanem értékekhez való ragaszkodás egyik legfőbb nemzeti jelképünkre hivatkozni, művészeti alkotásokon, emlékműveken megjeleníteni. Sorozatunkban a turulmadár székelyföldi útját követjük – a legkeletibb bástyával, Kézdiszékkel indítunk.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
Az idei év első három hónapjában 669 közúti baleset történt, amelyek következtében 223 ember vesztette életét, 546-an pedig súlyos sérüléseket szenvedtek – derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság szombati közleményéből.
3 hozzászólás