
Javában zajlik a bontás. Az építkezés befejeztével civilizált arculata lesz a jelenleg elhanyagolt környezetnek
Fotó: Veres Nándor
Több mint kétszáz lakást alakítanak ki abban a két, egyenként tízszintes tömbházban, amelyeket a csíkszeredai, egykori traktorgyár helyén építenek fel – a Nest (Fészek) bevásárlóközpont közelében. A régi üzem elhagyott épületeinek bontását csütörtökön kezdték el a kivitelező cég munkatársai.
2022. március 31., 16:122022. március 31., 16:12
A tervek szerint újabb tömbházakkal bővül Csíkszereda, amelyeket Csergő Zsolt magánberuházó épít a keleti iparnegyedben, a régi traktorgyár helyén, a Hunyadi János utcában, közel 20 millió eurós befektetéssel.
A kivitelezést megelőzően szükség lesz még az övezeti rendezési terv elkészítésére, amely nemcsak erre a beruházásra, hanem az egész egykori keleti ipari parkra vonatkozik; ugyanakkor hatósági engedélyeket is ki kell váltani. Ezeket követően kezdődhet az építkezés.
Fotó: Veres Nándor
A tervek szerint a közel 12 ezer négyzetméteres területre két, egyenként tízszintes toronyház épül, összesen 225 lakással. Mint a beruházótól megtudtuk,
Ugyancsak rendelkezni fognak felszíni és alagsori parkolóval, játszótérrel, rendezett zöldövezettel. Ugyanakkor közvetlen átjárást fognak biztosítani a lakóknak a szomszédos Nest bevásárlóközpontba is – tudtuk meg.
Fotó: Veres Nándor
A beruházó úgy látja, nagy az igény az újépítésű lakásokra, mert – mint magyarázta – sokan nem feltétlenül saját lakásként vásárolnak ingatlanokat, sokkal inkább azért, mert befektetésként tekintenek rájuk. Csergő Zsolt egyébként a Fortuna-lakóparkban is új tömbházat épít a meglévő három mellé.
Gyököt kell vonni a Parajddal kapcsolatos eurómilliós politikusi bejelentésekből: a bányakatasztrófa által sújtott sóvidéki település az Európai Unió Szolidaritási Alapjából nemrég megítélt 14,3 millió euró töredékét kaphatja meg.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezte a kézdivásárhelyi bíróság azt a 30 éves férfit, aki a gyanú szerint féltékenységből brutálisan bántalmazott egy 20 éves nőt. Az ügyészség tájékoztatása szerint az áldozat súlyos sérüléseket szenvedett.
Megrongálta az aszfaltutat és fákat döntött ki a szerda délutáni vihar Székelyvarságon.
Az Európai Unióban a 16–24 évesek csaknem háromnegyede rendelkezik legalább alapszintű digitális készségekkel, Románia azonban továbbra is az utolsók között szerepel: csak Bulgáriát előzi meg az Eurostat friss felmérése szerint.
Július 20-ától jelentkezhetnek a magánszemélyek a 2026-os roncsautóprogramra, amelynek keretében állami támogatással vásárolhatnak új gépkocsit. A program idei költségvetése 300 millió lej.
Két jogosítvány nélküli sofőrt is kiszűrtek a közúti forgalomból kedden a Hargita megyei rendőrök, egyikük ráadásul jelentős mennyiségű alkoholt is fogyasztott vezetés előtt.
Az elmúlt hat napban összesen 55 sürgősségi beavatkozást hajtottak végre a Hargita megyei hivatásos tűzoltók. Tűzesetekhez, közlekedési balesetekhez és árvízi károk elhárításához is vonultak az egységek.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó törvények elfogadása létfontosságú Románia számára.
2025-ben is az ajánlott szint alatt maradt a gyermekek átoltottsága Romániában, az UNICEF és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerdán közzétett jelentése szerint.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi minisztert ironizáló üzenetet tett közzé szerdán a Facebookon a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT).
3 hozzászólás