
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Rekordmennyiségű kannabiszt foglaltak le Romanban hétfőn tartott házkutatásaik során a terrorizmus és szervezett bűnözés elleni ügyészség (DIICOT) ügyészei – tudta meg az Agerpres hírügynökség a nyomozáshoz közel álló forrásokból.
2023. október 02., 17:252023. október 02., 17:25
2023. október 02., 20:052023. október 02., 20:05
A vádhatóság egy beltéri kannabiszültetvényre csapott le, ahol megközelítőleg két tonna marihuánanövényt találtak.
Az ügyben őrizetbe vettek több személyt, akiket a DIICOT Neamţ megyei székhelyén hallgatnak ki. Ez volt eddig a legnagyobb drogfogás a megyében.
Közel 1,3 tonna kannabiszt foglaltak le a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) Neamţ megyei ügyészei Roman város közelében. A Neamţ megyei rendőrség szerint a kannabiszt egy férfi termesztette két ültetvényen, ezek közül egyik a férfi lakásának közelében volt, a másikat egy kukoricaföldön rejtette el. Két bűntársa is volt, akik a kannabisz begyűjtésével és tárolásával foglalkoztak. A rendőrök vasárnap érték őket tetten, amint éppen szállították a termés egy részét. Egyikük megpróbált elmenekülni, a rendőrök függőlegesen leadott figyelmeztető lövésekkel bírták megállásra – közölte Ramona Ciofu, a Neamţ megyei rendőrség szóvivője.
A házkutatások során a hatóságok 246 kannabisznövényt találtak a mezőgazdasági területen, ezek összsúlya 1200 kilogramm. Ezen kívül 59 kilogrammra bukkantak egy üvegházban, az átkutatott lakásban pedig további 18,5 kilogrammra.
A DIICOT hétfőn elrendelte a három személy őrizetbe vételét drogbirtoklás és drogkereskedelem miatt. Az ügyészek kérik a három gyanúsított 30 napos előzetes letartóztatásba helyezését.
Dr. Balázsi Gábor székelyföldi származású, Egyesült Államokban élő fizikus, biofizikus és szintetikus biológus nemrég lelkendezve számolt be közösségi oldalán arról, hogy sikerült körbeutaznia a Földet. Emellett a rákkutatás helyzetére is rákérdeztünk.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter bejelentette, hogy kiküldi a tárca ellenőrző testületét a konstancai megyei kórházhoz, és kérni fogja a foglalkozás-egészségügyi bizottságtól az orvosi ügyelet teljesítése alóli felmentések felülvizsgálatát.
Jó metaforája az „egyszer minden véget ér” érzésnek a Stranger Things, aminek befejezése vegyes érzéseket keltett a nézőkben. Ez már nem az a sorozat 2026 elején, amit tíz évvel ezelőtt a szívünkbe zártunk. Spoileres kiritika.
Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz, valamint a Kiscsillag alapító dobosa. A zenész 60 éves volt.
A múlt év első kilenc hónapjában 2024 azonos időszakához képest 8,8 százalékkal 48,993 millióra csökkent a vasúti személyszállítást igénybe vevő utasok száma – közölte vasárnap az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország területének jelentős részére érvényes, narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a havazás miatt.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat este azt nyilatkozta, bízik benne, hogy január 16-i ülésén az alkotmánybíróság dönteni fog a bírák és ügyészek különnyugdíját szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadványról.
Az idei tél legalacsonyabb hőmérsékletét mérték vasárnapra virradóan Székelyföldön: Gyergyóalfaluban mínusz 17,2 Celsius-fokig hűlt a levegő.
Az előző évhez képest 2025-ben 48 százalékkal növelte utasforgalmát a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtér – jelentette be Adrian Veștea Brassó megyei tanácselnök.
A hóval borított útszakaszokról tett közzé helyzetjelentést a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP). A legtöbb szakaszon három centiméternél nem vastagabb a hóréteg.
1 hozzászólás