
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Balra térő autókat szabálytalanul előző gépkocsik okoztak balesetet hétfő délután Újtusnádon és Csíkszentdomokoson. A két ütközésben hárman sérültek meg.
2019. november 12., 11:162019. november 12., 11:16
2019. november 12., 17:012019. november 12., 17:01
Az első baleset hétfőn kevéssel 16 előtt történt az E578 jelzésű európai út újtusnádi szakaszán: a főútról szabályosan balra, egy községi útra térő, kanyarodási szándékot időben jelző 32 éves helyi férfi vezette autónak ütközött egy mögötte szabálytalanul, záróvonalon és gyalogátkelőn előzésbe kezdett, 25 éves háromszéki sofőr irányította jármű. Egy 38 éves Kovászna megyei utas könnyebb sérüléseket szenvedett.
Szinte percre pontosan két órával később Csíkszentdomokoson, a 125-ös jelzésű megyei úton közel azonos balesethez riasztották a rendőröket: egy 59 éves, lakóhelye irányába haladó balánbányai férfi vezette autó ugyancsak szabálytalan előzés miatt nekicsapódott egy előtte szabályosan balra térő, 51 éves nő irányította gépkocsinak. A második balesetben két utas, egy 22 éves csíkszentdomokosi és egy 53 éves balánbányai sérült meg – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Megnyugvással fogadják az orotvaiak, hogy jogerős ítélet született a 2025. februárjában történt emberölés ügyében. A helyiek körében az okozott szóbeszédeket, hogy több mint egy évig várni kellett konkrét fejleményekre.
Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.
A Tulceai megyei Delta katasztrófavédelmi felügyelőság (ISU Delta) diszpécser szolgálatát az 112-es egységes segélyhívón értesítették, hogy Luncavița település közelében egy drónt észleltek, amely feltehetőleg a Cetățuia kőbánya területén zuhant le.
Büntetőfeljelentést tett és polgári félként vesz részt az eljárásban annak a Brăila megyei gyermeknek a családja, akit egy égből érkező azonosítatlan tárgy – feltehetően egy dróndarab – ütött fejbe rollerezés közben.
A rendőrség csütörtök este őrizetbe vette azt a sofőrt, aki kedd este Brassó belvárosában a járdára hajtva három turistát gázolt el, akik közül ketten életüket vesztették, a harmadik pedig súlyosan megsérült – jelentette be pénteken a rendőrségi szóvivő.
A hőmérséklet Románia legnagyobb részén a következő négy hétben, szeptember közepéig az ebben az időszakban megszokottnál magasabb lesz, a legnagyobb eltérések nyugaton és a középső országrészen várhatók.
Az elmúlt 24 órában huszonhárom riasztás érkezett a hegyimentő-szolgálathoz, amelynek munkatársai harmincegy embernek nyújtottak segítséget – tájékoztatott pénteken a Facebook-oldalán a Salvamont.
Jócskán lehűlt az idő péntekre virradóan Csíkszeredában, a hivatalos mérőállomáson hat fok alá, 5,7 Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet.
Nyilvánosan elérhető a magyar rendőrség internetes oldalán a körözési toplista, amelyre ötven keresett személy került fel.
Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke csütörtökön kijelentette, hogy amennyiben ismét miniszterelnök lesz, végre fogja hajtani a helyi közigazgatás reformját a kis települések összevonása révén.
1 hozzászólás