
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Két autó ütközött össze az E578-as európai úton, Csíkszentkirályon kedd délelőtt. A balesetben két személy szenvedett könnyebb sérüléseket.
2022. szeptember 13., 12:032022. szeptember 13., 12:03
2022. szeptember 13., 20:552022. szeptember 13., 20:55
Információink szerint egyik jármű épp kitért az európai útra, amikor összeütközött egy, a főútvonalon közlekedő autóval Csíkszentkirály déli kijárata közelében. A Hargita Megyei Mentőszolgálatnál érdeklődve megtudtuk, hogy a balesetet követően egy személyt enyhébb sérülésekkel szállítottak kórházba a helyszínre kiszálló mentősök: a 45 éves férfi gerincfájdalomra panaszkodott. A baleset következtében ugyanakkor egy nő pánikrohamot kapott, őt a tűzoltóság elsősegély-nyújtó egységének (SMURD) szakemberei látták el, majd szállították kórházba – mondta el érdeklődésünkre Alina Maria Ciobotariu, a Hargita megyei tűzoltóság sajtószóvivője.
Maria Plumbu, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője megkeresésünkre arról tájékoztatott, hogy egy 19 éves csíkkozmási sofőr autójával az E578-as európai úton haladt Csíkszentmárton irányából Csíkszereda felé, amikor össze ütközött egy 55 éves nő vezette gépjárművel. A nő által vezetett autó az ütközés következtében lesodródott az úttestről és az árokban állt meg, a fiatalabb sofőr gépjárműve pedig az út menti szalagkorlátnak ütközött. A baleset során az 55 éves nő és egy 45 éves férfi könnyebb sérüléseket szenvedtek, őket a helyszínre kiszálló mentősök kórházba szállították. A rendőrség tájékoztatása szerint az érintett sofőrök egyike sem fogyasztott alkoholt az eseményt megelőzően. Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárás indult, a hatóságiak ugyanakkor folytatják a nyomozást a baleset pontos körülményeinek feltárása érdekében.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
Hosszú kihagyás után idén érkezik a biztonsági játéknak ígérkező Star Wars-film, de Steven Spielberg is visszatér egy idegeninváziós sci-fivel. De nem csak ezeket nézhetjük az előttünk álló hónapokban. Nyári moziajánló.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
Az idei év első három hónapjában 669 közúti baleset történt, amelyek következtében 223 ember vesztette életét, 546-an pedig súlyos sérüléseket szenvedtek – derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság szombati közleményéből.
Kovászna Megye Tanácsa és a Kovászna Megyei Művelődési Központ október 9-18. között ötödik alkalommal szervezi meg a Kaptár dokumentumfilm-szemlét, amelybe 2020 után Romániában készült alkotásokkal nevezhetnek be a filmkészítők.
A romániaiak több mint fele (58 százalék) úgy véli, hogy Ilie Bolojan miniszterelnöknek le kellene mondania – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
A közlekedési rendőrök péntek éjjel több mint 160 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le egy országos akció keretében, amelynek célja az alkohol vagy tiltott szerek hatása alatt történő vezetés visszaszorítása volt.
Két kigyulladt melegházhoz riasztották péntek éjjel a nyárádszeredai tűzoltókat, lángoló melléképülethez a dicsőszentmártoniakat.
szóljon hozzá!