
Képünk illusztráció
Fotó: Vajda János/MTI
Tizennyolc erdélyi településen – köztük két székelyföldi városban – indulhat el a közbeszerzési folyamat új bölcsődék építésére – írja az RMDSZ közleménye Cseke Attila fejlesztési miniszter nyilatkozatára hivatkozva.
2021. november 02., 18:312021. november 02., 18:31
2021. november 02., 21:362021. november 02., 21:36
A szaktárcavezető miniszteri rendeletben hagyta jóvá a közbeszerzési folyamat elindítását, amelynek során minden település számára megkeresik a megfelelő kivitelezőt, és a tervek szerint – az időjárás függvényében – akár már tavasszal elkezdődhet az építkezés – derül ki a közleményből.
Székelyföldön két bölcsőde építését tervezik, a Maros megyei Dicsőszentmártonban és a Kovászna megyei Kézdivásárhelyen. Az elképzelés szerint
A fejlesztési minisztérium energiahatékony épületeket tervez létrehozni, jól szigetelő nyílászárókkal, falakkal, padlóval, amelyekben megújuló – a tetőtérre szerelhető napelemekből vagy hőpumpákból származó – energiát használnának az épület hűtésére és fűtésére. A bölcsődékben helyet kapnának játszó- és hálószobák, konyha és mosókonyha, egy nagyterem, illetve egy orvosi rendelő és irodák is.
A bemutatott tervek alapján Bihar, Fehér, Brassó, Kolozs, Szeben, Besterce-Naszód, Temes és Máramaros megyében épülhetnek még bölcsődék a jelen miniszteri rendelet szerint. A csecsemőgondozók megépítésének költségeit teljes mértékben a fejlesztési minisztérium finanszírozza.
A közleményben ugyanakkor kiemelik, hogy harminc nappal meghosszabbították a kérések és a szükséges dokumentációk iktatásának határidejét.
Kossuth Rádió - újra mindenkié. Ez a szlogenje az augusztus 24-én teljes műsorstruktúrával visszatérő, megújult Kossuth Rádiónak – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Iroda vasárnap az MTI-vel.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint júliusban 11 971 személynek folyósítottak különnyugdíjat, eggyel többnek, mint előző hónapban.
A pénzügyminisztérium vasárnap közzétett adatai szerint a külföldi államadósság a GDP 30,8 százalékának megfelelő 599,946 milliárd lejre nőtt májusban az előző havi 592,836 milliárd lejről (a GDP 30,5 százaléka).
Isten jelenléte és a gyülekezet imái a legfontosabbak, hiszen így lesz élettel teli a felújított agyagfalvi református templom, ahol vasárnap tartottak ünnepi istentiszteletet. Közösségi összefogás eredménye volt a felújítás.
A Solidaritatea Sanitară szakszervezeti szövetség országos közvélemény-kutatást indított az egészségügyi dolgozók között arra nézve, hogy az új közalkalmazotti bértörvényt el kellene-e fogadni, avagy sem.
Tarlótűz pusztított vasárnap délután a Segesvárhoz tartozó Róra faluban, ebben pedig öt jármű is kiégett egy kertben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Egy Kolozs megyei turista lezuhant szombaton egy szikláról a Csalhó-hegységben; SMURD-mentőhelikopterrel szállították a marosvásárhelyi sürgősségi kórházba.
Több mint 120 programmal várta a közönséget csütörtöktől vasárnapig a 19. Székelyföldi Lovas Ünnep. Négy napig ismét a lovak, a lovas sportágak, hagyományőrzés és életmód volt fókuszban a a gyergyószentmiklósi Krigel lovaspályán.
Hétfőn az ország nyolc megyéjében és Bukarestben lesz még kánikula, a hegyvidéken és a deli régiókban viharok várhatók.
A Duna vízhozama az országba való belépési pontnál (a baziási szakaszon) a jövő hét vége felé 1550 m³/s-ra emelkedik, ám továbbra is jóval az augusztusi sokéves átlag – 3900 m³/s – alatt marad az INHGA előrejelzése szerint.
szóljon hozzá!