
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Jelentős mennyiségű csapadékra figyelmeztető másod- és elsőfokú riasztásokat adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Hargita megye teljes területére elsőfokú, míg Maros megye bizonyos részeire sárga és narancssárga jelzés érvényes.
2023. december 13., 12:512023. december 13., 12:51
Az előrejelzések szerint csütörtök délig a Nyugati-Kárpátokban, valamint a Keleti-Kárpátok északi részén
– írja az Agerpres hírügynökség.
A másodfokú (narancssárga jelzésű) riasztás Maros, Beszterce-Naszód, Máramaros, Szatmár, Szilágy, Kolozs, Bihar, Fehér, Hunyad, Temes, Arad és Krassó-Szörény megyét érinti.
Ugyancsak csütörtök délig a Bánságra, a Körösvidékre, Máramarosra, valamint Erdély nyugati és északi területeire elsőfokú (sárga jelzésű) riasztás érvényes. Itt is esni fog, a lehulló csapadék mennyisége eléri a 25-40, helyenként az 50 litert négyzetméterenként.
A hegyekben az eső miatt hóolvadás várható, 1500 méteres magasság fölött havas esőre is számítani lehet.
A fiatalokat érintő kérdésekről tartanak előadásokat és panelbeszélgetéseket szakemberek január 20-án, a Szakszervezetek Művelődési Házában. A rendezvény érdemi válaszokkal szolgál a fiatalok dilemmáira.
Cseke Attila fejlesztési miniszter szerdán kijelentette, hogy a közigazgatási intézkedéscsomagról szóló törvénytervezetet a kormánykoalícióban fogják véglegesíteni.
Három Temes megyei rendőr megsérült szerda reggel a lugosi rendőrség egyik melléképületében történt robbanásban, ahol az erkölcsi bizonyítványokat kiállító iroda működik.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közölt adatai szerint a villamos energia, a kávé és kakaó ára, valamint a vasúti szállítás díja nőtt a legnagyobb mértékben az elmúlt egy évben.
Két román állampolgár is szerepel Európa legkeresettebb bűnözőinek listáján. Egyikük a mezőméhesi nőgyilkosság feltételezett elkövetője – szúrta ki a Digi24 hírportál.
A helyi és a központi közigazgatás reformjáról szóló törvénytervezet indoklása szerint az intézkedéscsomag alkalmazásával 2026-ban 3,367 milliárd lejjel csökkennek a költségvetési kiadások.
A novemberi 9,76 százalékról tavaly decemberben 9,69 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Két súlyos közlekedési szabályszegést is feltártak a rendőrök kedden Hargita megyében.
Egy szebeni férfit filmeztek le, amint túrasíléccel közlekedett az út szélén. Noha az úton el volt takarítva a hó, a széleken felgyűlt hómennyiség alkalmas volt a siklásra.
A tanügyben vagy a szenátusban tavaly már bevezették a költségcsökkentő intézkedéseket, újabb megszorítások nem indokoltak – jelentette ki kedd este Ilie Bolojan.
szóljon hozzá!