
Fotó: Veres Nándor
Feltöredezett útburkolat, esőzésekkor sár és víztócsák, elhanyagoltság jellemezte a csíkszeredai Hősök utcát, amelynek egy szakaszát teljesen rendbe tesznek idén. A Vákár Lajos műjégpálya közvetlen közelében zajló munkálathoz nemrég fogtak hozzá, a megnyitott munkafelület miatt az elkövetkező néhány hétben más helyszíneken kell parkoljanak a jégkorongmérkőzésekre érkezők.
2022. október 04., 12:512022. október 04., 12:51
Teljes felújítást végez a nyári útkarbantartással megbízott cég a csíkszeredai Hősök utcában, a Nicolae Bălcescu utcai kereszteződéstől a Hargita Megyei Ifjúsági és Sportigazgatóság székhelyéig tartó szakaszán.
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere a munkálatok kapcsán elmondta, hogy
Fotó: Veres Nándor
A polgármester kiemelte, hogy a környék civilizált arculatot fog kapni, azonban, amíg a felújítás tart az elkövetkező néhány hétben,
Hozzátette: az utca csak azon részét tudják felújítani, amely a város tulajdonában van, amelybe beletartozik a gyorskorcsolya-pálya előtti felület is, azonban a jégcsarnok bejárata előtti terület a sportminisztériumhoz tartozik, így azt nem áll módjukban rendbe tenni.
Fotó: Veres Nándor
Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere arról beszélt, hogy egyelőre a közel 115 méteres szakaszon zajlik a felújítás, azonban jövőben folytatni fogják a fejlesztéseket. A jelenlegi kivitelezés során nemcsak az utat újítják fel, hanem
A kivitelezéshez szeptemberben fogtak hozzá, és időjárástól függően néhány héten belül befejezik.
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Tizenöt sürgősségi esethez riasztották kedden a Hargita megyei hivatásos tűzoltókat. A beavatkozások többsége egészségügyi segítségnyújtás volt, de közlekedési balesetekhez és más veszélyhelyzetekhez is kivonultak az egységek.
Július 27. és 31. között rendkívüli ülésszakra hívták össze a felsőházat az országos helyreállítási tervhez kapcsolódó törvénytervezetek és az Országos Kataszteri Hivatalnál kialakult helyzettel összefüggő jogszabályjavaslatok elfogadása érdekében.
Háborúk, geopolitikai átrendeződés, bizonytalan európai jövő és regionális együttműködés: ezek a kérdések uralták a 35. Tusványos első nagypolitikai paneljét, ahol Magyarország, Románia és Lengyelország szerepét keresték a változó világrendben.
Rendhagyó módon immár harmadik alkalommal kerül vissza az erdélyi mozik műsorára a Hogyan tudnék élni nélküled? című magyar zenés vígjáték. A film vetítései előtt ezúttal a folytatás első, több mint háromperces exkluzív részletét is levetítik.
A Bisztraterebes–Bihar autópályaszakasz kivitelezője szerint a munkálatok a tervezettnél gyorsabban haladnak, így elképzelhető, hogy a 28,55 kilométeres részt már idén decemberben átadják a forgalomnak.
Folyamatosan szemerkélő, időnként erősebben eleredő eső fogadja a tusványosozókat szerdán.
Közzétette szerdán az oktatási minisztérium az országos képességfelmérőn részt vett nyolcadikosok középiskolai számítógépes elosztásának eredményeit.
Az alaptörvény 17. módosításával Magyarországon politikai önkényuralmi rendszer jött létre, és a Fidesz, mint ellenzéki párt ezzel szemben határozza meg magát – jelentette ki Orbán Viktor szerdán Budapesten.
Cáfolta szerdán a Facebook-oldalán Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter azokat a nyilvánosságban terjedő információkat, miszerint „Romániának azért megy rosszul, mert támogatja Ukrajnát”, illetve „a SAFE-hitelek külföldi vállalatokhoz kerülnek”.
A hétvégén is nőttek az üzemanyag-árak, a gázolaj ára pedig literenként 5 banival emelkedett keddtől – számol be az economica.net gazdasági hírportál. Szerdán ismét emelkedett az üzemanyagok ára.
szóljon hozzá!