
Fotó: Veres Nándor
Feltöredezett útburkolat, esőzésekkor sár és víztócsák, elhanyagoltság jellemezte a csíkszeredai Hősök utcát, amelynek egy szakaszát teljesen rendbe tesznek idén. A Vákár Lajos műjégpálya közvetlen közelében zajló munkálathoz nemrég fogtak hozzá, a megnyitott munkafelület miatt az elkövetkező néhány hétben más helyszíneken kell parkoljanak a jégkorongmérkőzésekre érkezők.
2022. október 04., 12:512022. október 04., 12:51
Teljes felújítást végez a nyári útkarbantartással megbízott cég a csíkszeredai Hősök utcában, a Nicolae Bălcescu utcai kereszteződéstől a Hargita Megyei Ifjúsági és Sportigazgatóság székhelyéig tartó szakaszán.
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere a munkálatok kapcsán elmondta, hogy
Fotó: Veres Nándor
A polgármester kiemelte, hogy a környék civilizált arculatot fog kapni, azonban, amíg a felújítás tart az elkövetkező néhány hétben,
Hozzátette: az utca csak azon részét tudják felújítani, amely a város tulajdonában van, amelybe beletartozik a gyorskorcsolya-pálya előtti felület is, azonban a jégcsarnok bejárata előtti terület a sportminisztériumhoz tartozik, így azt nem áll módjukban rendbe tenni.
Fotó: Veres Nándor
Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere arról beszélt, hogy egyelőre a közel 115 méteres szakaszon zajlik a felújítás, azonban jövőben folytatni fogják a fejlesztéseket. A jelenlegi kivitelezés során nemcsak az utat újítják fel, hanem
A kivitelezéshez szeptemberben fogtak hozzá, és időjárástól függően néhány héten belül befejezik.
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.
Visszavette a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Sepsi Bike rendszerrel együtt beszerzett 12 triciklit az üzemeltetőtől, hogy azok végre az idősek és mozgáskorlátozottak mobilitását szolgálják. A járművek használatának módjáról még egyeztetnek.
A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.
Nem lehet és nem is szabad megszavazni egy olyan bértörvényt, amellyel elégedetlenek a közalkalmazottak – jelentette ki kedden Florin Manole.
Megválasztotta Baka Andrást köztársasági elnöknek az Országgyűlés kedden.
Két férfi ellen indított büntetőeljárást a sepsiszentgyörgyi ügyészség kerítés gyanújával. Egyikük állítólag egy nő prostitúciós tevékenységét irányította, a másik pedig több nőnek biztosított lakást, tudva, mire használják.
A közalkalmazotti bértörvény tervezetét előzetes politikai megállapodás alapján kellene megvitatni és megszavazni a parlamentben – jelentette ki kedden az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor.
szóljon hozzá!