
Fotó: Bod Péter Megyei Könyvtár
Csütörtökön és pénteken is kettős könyvbemutatóval várja az olvasókat a sepsiszentgyörgyi Bod Péter Megyei Könyvtár. Előbb Hidas Judit íróval és Péntek Orsolya íróval, képzőművésszel beszélget erdélyi körútjuk alkalmából Murányi Sándor Olivér író, másnap S. Király Béla közíró, politológus és Garda Dezső történész egy-egy kötete kerül közönségközelbe.
2023. szeptember 21., 11:522023. szeptember 21., 11:52
2023. szeptember 21., 11:552023. szeptember 21., 11:55
Hidas Judit író, a HVG folyóirat A nő magazinjának szerkesztője Hotel Havanna címmel jelentette meg első prózakötetét 2013-ban, amely a Petri-díj rövidlistáján is szerepelt. Ugyanabban az évben megnyerte a Litera és Libri novellapályázatát,
2022-ben elnyerte a Visegrádi Irodalmi Rezidensprogram ösztöndíját és a József Attila irodalmi ösztöndíjat. 2023-ban megjelent, Nem vagy többé az apám című regényéért Firgun-díjat kapott.
Péntek Orsolya Litera- és Békés Pál-díjas író, képzőművész magyar–történelem szakon diplomázott az ELTE-n 1999-ben. Monarchiás családtörténeti trilógiájának három kötete a Kalligram kiadónál jelent meg 2014 és 2020 között.
(Magyar fotó, Látóhatár kiadó, 2018). Legutóbbi könyve, amelyet kétéves kutatómunka előzött meg, Vénusz jegyében – Pécs regénye címmel jelent meg 2022-ben, és a város történetét dolgozza fel.
A két szerzővel csütörtökön 18 órakor találkozhat a közönség a sepsiszentgyörgyi Bod Péter Megyei Könyvtárban. Pénteken 17 órától a csíkszeredai Kájoni János Megyei Könyvtárban, szombaton 19 órától pedig a székelyudvarhelyi Gondűző étteremben tartanak író-olvasó találkozót.
Pénteken ugyancsak a Bod Péter Megyei Könyvtárban, 17 órától székelyföldi szerzők teszik tiszteletüket. A sóváradi születésű (1957) S. Király Béla közíró, politológus, a Magyar Szemle szerkesztője, a Magyar Politikatudományi Társaság tagja. Sárgamellényben című, legutóbbi kötetének esszéi
A kötet második részében magyar vonatkozású interjúk találhatók, többek között éppen a történelemtanári pályáját a gyergyóremetei általános iskolában kezdő Garda Dezsővel, aki ezúttal A közbirtokosság és magyar nyelvű főiskolák. Képviselői tevékenységem a romániai magyar sajtóban (1997–2000) című kötetét ismerteti.
Fotó: Bod Péter Megyei Könyvtár
Ez utóbbi
„Senki sem próféta a szűkebb pátriájában, és aki a közért emészti el életét, az ritkán talál kellő elismerést az övéitől, a munkásságának közvetlen haszonélvezőitől” – írja S. Király Béla a kötet szerzőjéről.
Nem bizonyult tartósnak a Duna vízszintjének emelkedése Csernavodánál, fel kell készülni arra, hogy néhány napig teljesen le kell fog állni az atomerőmű – jelentette be Alexandru Bușoi energetikai államtitkár hétfőn.
Alvás közben korrigálja a látást, nappal pedig szemüveg és hagyományos kontaktlencse nélkül biztosít éles látást. Az éjszakai kontaktlencse egyben kényelmes, és a gyermekkori rövidlátás előrehaladását is lassíthatja.
Az RMDSZ első opciója egy teljes jogkörű kormány megalakítására egy „nagykoalíció” létrehozása, más országok mintájára, hogy megakadályozzák a szélsőséges erők kormányra jutását – jelentette ki hétfőn Cseke Attila ügyvivő fejlesztési miniszter.
Harminckét járvezetői engedélyt függesztettek fel a hétvégén a hatóságok Maros megyében, de olyan sofőrt is feltartóztattak, aki nem rendelkezett jogosítvánnyal – tájékoztat a Maros Megyei rendőr-főkapitányság.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a közösségi oldalakon terjedő félretájékoztatás „rendkívül veszélyessé” vált, ezért az államnak határozottabban kell fellépnie, szükség esetén a jogszabályok szigorításával.
A házbizottság érvényesnek minősítette azt a 140 képviselő által támogatott indítványt, amelyben a Tisza parlamenti frakciója Baka Andrást jelöli államfőnek.
Magyar és román nyelven rakták ki Csíkszereda nevét a város egyik újonnan létrehozott körforgalmában, a Hargita utcában.
Új szabályok léptek életbe a más uniós tagállamokban vásárolt jövedéki termékek Romániába történő behozatalára.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezték hétfőn azt a hét személyt, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá szombat éjjel a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira – közölte hétfőn a dési ügyészség.
Jócskán túlhaladva a megengedett sebességet, 172 km/órával száguldó sofőrt mértek be a rendőrök vasárnap Buzău megyében, de miután megállították, váratlan fordulatot vett a gyorshajtásos eset.
szóljon hozzá!