
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A marosszentgyörgyi Márton Áron utcában két lakóház is kigyulladt vasárnap reggel. A marosvásárhelyi tűzoltók nagy erőkkel vonultak a helyszínre.
2025. január 12., 13:472025. január 12., 13:47
2025. január 12., 14:262025. január 12., 14:26
Felgyulladt két lakóház Marosszentgyörgyön a Márton Áron utcában szombat délelőtt – tájékoztatott a Maros megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
A helyszínre több járművel vonultak ki a marosvásárhelyi tűzoltók, összesen négy esetkocsi, köztük haboltó jármű, egy műszaki mentőautó, egy magasból mentő jármű, egy SMURD rohammentő-autó, valamint a Maros megyei mentőszolgálat járműve is részt vett az akcióban.
Az oltás még folyamatban volt a déli és koradélutáni órákban.
A tűzet eloltották, azonban ennek következtében leégett egy lakóház 50 négyzetméteres területe, valamint egy 80 négyzetméteres melléképület, a tetőből 100 négyzetméter, és egy másik lakóház homlokzata, valamint egy melléképület garázsának öt négyzetméteres tetőterülete is károsodott.
Egy 58 éves és 80 éves nő pánikrohamot szenvedett, őket a marosvásárhelyi sürgősségire szállították.
Az oktatási minisztérium pénteken bejelentette, hogy április 9-re halasztotta a próbaérettségi eredményeinek közzétételét, mert az eredetileg kijelölt határidőhöz képest túl sok dolgozat várt még javításra.
A pénzügyminisztérium jelenleg ügyvédek bevonásával mérlegeli, hogy milyen lépéseket tehet a Pfizer-ügyben, és vizsgálja egy sikeres fellebbezés feltételeit, miközben tárgyalást is kezdeményez a gyógyszervállalattal.
A bukaresti törvényszék pénteken megszüntette Călin Georgescu hatósági felügyeletét abban az ügyben, amelyben a volt államelnökjelöltet legionárius propagandával vádolják.
A kormány elfogadta a gázolaj jövedéki adójának átmeneti csökkentéséről, valamint a Románia területén kitermelt kőolaj és az abból előállított energiahordozók értékesítéséből származó bevételekre kivetett szolidaritási hozzájárulásról szóló rendelet.
Elégtelennek tartja az kis- és középvállalkozásokat tömörítő IMM Románia elnöke a gázolaj jövedéki adóját literenként 30 banival csökkentő kormányintézkedést.
Ne bírságolják meg a járművezetőket, ha igazoltatáskor nem tudják felmutatni a jogosítványukat és a forgalmi engedélyt – javasolja tervezetében a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Alexandru Dimitriu.
Több mint háromezer lejes pénzbírságot kapott és felfüggesztették a jogosítványát annak a fiatal autóvezetőnek, aki – utasaival együtt – kiült a mozgó jármű ablakába, és úgy bulizott.
Rövid ideig tartott a kormány várva-várt üzemanyagpiaci beavatkozásának hatása, ugyanis nagypéntekre ismét 10 lej fölé ugrott egy liter gázolaj ára a székelyföldi töltőállomásokon.
A szavazati jog hozzátartozik az állampolgársághoz, ezért élni kell vele – hangsúlyozza Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, aki szerint minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni tudsz belőle.
Ilie Bolojan csütörtökön bejelentette, hogy a kormány 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját, és ezt az intézkedést pénteken hagyja jóvá a kabinet.
1 hozzászólás