
Képünk illusztráció
Fotó: Tuchiluș Alex
Mozgalmas éjszakájuk és reggelük volt a Maros megyei tűzoltóknak: két lakóház vált a lángok martalékává a megye területén, a tűzesetek során pedig személyi sérülés is történt.
2025. február 25., 09:082025. február 25., 09:08
Előbb a Maros megyei Zoltán településre riasztották a tűzoltókat keddre virradóan, hajnali négy óra környékén, egy lakóházban keletkezett tűz oltásához. A helyszínre nagy erőkkel szálltak ki a segesvári tűzoltók, akiknek sikerült ugyan eloltani a tüzet, de
Két személy, egy 65 éves férfi, valamint egy 90 éves nő megsérült:
Mindkét sérültet a segesvári kórház sürgősségi osztályára szállították orvosi ellátásra.
Alig két órával később, reggel hat óra körül a Mezőcsávás községhez tartozó Mezőkölpénybe siettek a tűzoltók, ahol szintén egy lakóházában ütött ki tűz. A helyszínre a mezőrücsi és marosvásárhelyi hivatásos, valamint a mezőcsávási önkéntes tűzoltók is kiszálltak. A tüzet sikerült eloltaniuk, de ebben az esetben is
A háztulajdonost a rohammentő-szolgálat (SMURD) egysége megvizsgálta, és megállapította, hogy a jobb felső végtagján égési sérüléseket szenvedett. További vizsgálatokra őt is kórházba szállították – olvasható a Maros megyei tűzoltóság kedd reggeli közleményében.
A 2026-os költségvetés tervezetében a helyi közösségek fejlesztésére több mint 86,4 milliárd lejt irányoznak elő, 7,4 milliárd lejjel többet, mint 2025-ben, és ez az eddigi legnagyobb összeg, amit a helyi önkormányzatok támogatására szánnak.
Közel 130 online térben elkövetett csalást jelentettek a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságon 2025-ben. A legnagyobb kár összege, amelyet online csalással csaltak ki az áldozatból, több mint 500 ezer lej.
Hivatalos látogatásra Romániába érkezik csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.
Nicușor Dan államfő összehívta szerdára a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését.
Az Amerikai Egyesült Államok harci repülőgépeket és katonákat telepítene a Konstanca megyei Mihail Kogălniceanu-légibázisra az Iránnal fennálló háborús helyzet miatt – értesült a Digi24 hírportál különböző információs forrásokból.
Hivatalos látogatást tesz Romániában március 12-én, csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, amelynek során Nicușor Dan elnökkel találkozik – értesült a Digi24 hírportál.
A 2026-os állami költségvetés tervezete 127,7 milliárd lejes, GDP-arányosan 6,2 százalékos deficitre épít – derül ki a pénzügyminisztérium által kedden közzétett dokumentumból, amely szerint 2027-re a GDP 5,1 százalékára csökken a deficit.
Jelentős zavarokat okozhat az országos próba-képességvizsgák és a próbaérettségi lebonyolításában, hogy több mint 73 ezer tanügyi alkalmazott nem vesz részt a megszervezésükben.
Tűz ütött ki kedden egy lakóházban Libánfalván, a Fő utcában. Az épületből két gázpalackot hoztak ki a tűzoltók, és fennállt a veszélye annak, hogy a lángok két közeli lakóházra is átterjednek.
Megkezdődött a fakó keselyű romániai visszatelepítése: az első madarak március kilencedikén érkeztek meg a Fogarasi-havasokba. A Spanyolországból hozott példányokat az akklimatizációs időszak után fokozatosan engedik szabadon.
szóljon hozzá!