
Pillanatkép a Székelyföldi Legendárium csapata által készített animációs alkotásból
Fotó: Székelyföldi Legendárium
Jó eredményt ért el a XIX. Lakiteleki Filmszemlén a székelyudvarhelyi Székelyföldi Legendárium csapata által készített, A Tejút című animációs alkotás.
2019. november 30., 15:402019. november 30., 15:40
2019. november 30., 18:112019. november 30., 18:11
A Nap filmje díjat, valamint a magyar Miniszterelnökség különdíját is elnyerte pénteken A Tejút című székelyföldi legendákat feldolgozó animációs alkotás, a Kósa Ferenc Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező emlékére megrendezett XIX.
Lakiteleki Filmszemlén – tájékoztatta portálunkat Fazakas Szabolcs, a projekt ötletgazdája. A Székelyföldi Legendárium megálmodója rámutatott, nagyon örülnek és büszkék az elért eredményre.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
Narancs jelzésű viharriasztást követően több településen is intenzív felhőszakadással érkezett meg a viharos időjárás. A vihar által érintett települések lakóit Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a hatóságok.
Minden, ebben az időszakban elkészülő bölcsőde felvehet majd állami költségvetésből fizetett személyzetet, hogy ősztől elkezdhesse működését – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan.
A Déli- és a Keleti-Kárpátokra, Munténiára, Dobrudzsára és Moldvára érvényes fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több folyó is kiléphet a medréből az esőzések következtében szombaton és vasárnap. Székelyföldi folyók is érintettek.
Maros megye területén narancssárga kódjelzésű riasztást adtak ki záporokra, zivatarokra vonatkozóan, helyenként jégesőre is számítani lehet. Hasonló riasztás van érvényben Csíkszékre is.
Az önkéntes tűzoltók körzeti és megyei versenyén is elsők lettek a szentegyházi önkéntes tűzoltók – adta hírül az alakulat és a városvezetés.
Meghalt egy 34 éves Szeben megyei férfi szombat reggel, vélhetően medvetámadás áldozata lett Prod falu közelében – közölte a katasztrófavédelmi felügyelőség.
Egyetlen autó volt az érintettje annak a balesetnek, mely szombaton délben történt Gyergyóalfalu borzonti kijáratánál, a 13B országúton.
Az ország területének jelentős részére érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!