
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Ugyanabban az időpontban riasztották a rendőröket két különböző közúti balesethez Hargita megyében, kedden délelőtt. Mindkét eset során egy személy sérült meg – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatásából.
2022. január 26., 18:592022. január 26., 18:59
Közúti balesethez riasztották a rendőröket Barackospatakra kedden délelőtt fél tizenegykor, amelyben egy személy sérült meg. Mint a helyszíni vizsgálatok során kiderült, egy 52 éves csíkdánfalva községből származó férfi miközben a 127/A jelzésű megyei úton haladt autójával Barackospatakon, összeütközött egy személygépkocsival, amelyet egy 20 éves lány vezetett. A baleset következtében a fiatal lány utasa – egy 44 éves hidegségi nő – megsérült. A hatóságiak alkoholszondás vizsgálatnak vetették alá a sofőröket, melynek eredménye szerint egyikük sem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően.
Ugyanabban az időpontban Tusnádfürdőre is autóbaleset miatt riasztották a rendőröket, amiben egy utánfutót vontató személygépkocsi és egy kisteherautó ütközött össze. Mint kiderült, egy 48 éves Konstanca megyei férfi miközben utánfutót vontató személygépkocsijával az 578-as európai úton haladt Sepsiszentgyörgy irányába, Tusnádfürdőn összeütközött egy kisteherautóval, amelyet egy 65 éves Kovászna megyei férfi vezetett. Az ütközés során a kisteherautó utasa, egy 54 éves férfi megsérült. Az alkoholszondás vizsgálat szerint ez alkalommal sem állt egyik autóvezető sem alkohol befolyása alatt a történtek idején.
Mindkét ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult eljárás.
Kovászna megyében tavaly 518 pénzbírságot róttak ki azokra, akik ok nélkül tárcsázták az 112-es sürgősségi hívószámot.
Egy napra beszüntették a munkát az észt hátterű vállalat fuvarozói Románia számos városában, közöttük Sepsiszentgyörgyön is. A Bolt egyik fuvarozója szerint a megemelt jutalék, a megszorítások és a kommunikációhiány okozza a felháborodást.
Újabb, ideiglenes célállomást jelentettek be szerdán, ahová a marosvásárhelyi reptérről utazhatunk majd.
Raluca Turcan nemzeti PNL-s képviselő szerdán bejelentette, módosító indítványt nyújt be egy általa kezdeményezett törvénytervezethez, amely lehetővé tenné az alkotmánybírák egyénenkénti anyagi felelősségre vonását az államnak okozott kár esetén.
Járdára írt verssorok jelentek meg a napokban a sepsiszentgyörgyi Olt-utcában: a tettes ismeretlen, de az ott dolgozók egy érzelmes, szerelmes ismeretlennek tulajdonítják az akciót.
Az utolsó simításokat végzi a kormány a közigazgatási reformról szóló tervezeten, amelyet sürgősségi rendelet formájában készül elfogadni – nyilatkozta szerdán Cseke Attila fejlesztési miniszter.
A legfelsőbb bíróság „trükközése” miatt Románia valószínűleg el fog veszíteni 231 millió euró uniós támogatást.
Márton Áron születésének 130. évfordulója alkalmából 2026-ot emlékévvé nyilvánította szerdán a Szenátus, elfogadva az erről szóló törvénytervezetet.
Jogerősen hét év és tíz hónap szabadságvesztésre ítélte szerdán a bukaresti ítélőtábla a „zsenimentornak” is nevezett K. Lajost két kiskorú fiú ellen elkövetett nemi erőszak miatt.
A kormány 5–6 százalék feletti infláció esetén törvénnyel korlátozná az agrár-élelmiszeripari termékek kereskedelmi árrését – jelentette be szerdán Florin Barbu mezőgazdasági miniszter.
szóljon hozzá!