
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Két közúti balesetben két személy sérült meg szerdán délután: előbb két autó ütközött össze a Szentegyháza és Csíkszereda közötti útszakaszon, később egy idős gyalogost gázoltak el Gyergyószéken, amikor megpróbált átkelni az úttesten, mint kiderült, szabálytalanul – tájékoztatott közleményben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2021. december 16., 15:392021. december 16., 15:39
Két autó összeütközött a Szentegyháza és Csíkszereda közötti országúton szerdán délután három óra után. Egy 32 éves, székelyudvarhelyi férfi autójával a 13A jelzésű országúton haladt Szentegyháza irányából Csíkszereda felé, amikor összeütközött egy 57 éves, Maros megyei sofőr által vezetett gépjárművel. A baleset következtében utóbbi sofőr megsérült, őt a csíkszeredai kórházba szállították ellátásra.
Nem sokkal később, délután hat óra körül gyalogosgázolás is történt: egy 33 éves, gyergyóújfalu községbeli férfi kisteherautójával a 138-as jelzésű megyei úton közlekedett Libán felől lakóhelye irányába, amikor elgázolt egy 70 éves nőt, aki szabálytalanul próbált átkelni az úttesten.
A helyszíni vizsgálatok értelmében egyik autóvezető sem fogyasztott alkoholt a baleseteket megelőzően, továbbá mindkét ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult eljárás.
Tizenegy autó ütközött össze péntek délután a Craiovát Pitești-tel összekötő, 12-es gyorsforgalmi úton, Olt megyében. A járművekben több mint harminc ember utazott, a hatóságok aktiválták a vörös beavatkozási tervet.
Oroszország a csütörtökről péntekre virradó éjszaka újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán kikötői infrastruktúra ellen; a hatóságok RO-Alert üzenetben figyelmeztették az ukrán határral szomszédos Tulcea megye lakosságát.
Szinte az egész országban téliesre fordul az időjárás a hétvégén: erős szél, havazás, ónos eső, a hegyekben hófúvás várható a meteorológusok szerint. Székelyföld legnagyobb részén sárga jelzésű riasztás lesz érvényben a kedvezőtlen idő miatt.
December 31-ig hosszabbították meg a jelentkezési határidőt a Mathias Corvinus Collegium (MCC) – Erdély középiskolás programjába.
Az idei tél eddigi legfagyosabb reggelére ébredtünk karácsony másodnapján, a hőmérséklet Székelyföld-szerte megközelítette, helyenként meg is haladta a mínusz 10 fokot. A leghidegebb ezúttal is Csíkszeredában volt.
Mit nézzünk idén karácsonykor, ha nem a tévécsatornák műsorai közül válogatnánk? A rövid válasz: a Stranger Things ötödik évadának új epizódjait. A hosszú pedig az alábbi film- és sorozatajánlónk.
Súlyos baleset történt karácsony napján a predeali üdülőhely egyik szánkópályáján, ahol egy szánkózó nő orvosi ellátásra szorult, miután egy másik szánkózó hátulról elütötte. Az ütközés következtében a sérült elvesztette az eszméletét.
Naphosszat készülődünk, próbáljuk letudni a teendők hosszú listáját, miközben egy tökéletes ünnep képét hajszoljuk. Szakértővel kerestünk választ arra, mit tehetünk azért, hogy a karácsony ne a teljesítménykényszerről, hanem a jelenlétről szóljon.
Meghalt egy 36 éves férfi egy verekedésben csütörtökre virradóra Szeben megyében.
Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.
szóljon hozzá!