
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Két közúti baleset is történt a szombati nap folyamán Gyergyószéken – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2021. október 11., 17:482021. október 11., 17:48
Délután Gyergyósalamáson vesztette el uralmát a gépjárműve felett egy maroshévízi 18 éves nő, miközben az E578-as jelzésű európai úton haladt Gyergyószentmiklós irányába. A fiatal sofőr egy veszélyes kanyarban lecsúszott az úttestről, és előbb az út menti árokba csapódott, végül egy kapunak ütközve állt meg.
A baleset következtében egy 58 éves maroshévízi utas könnyebb sérüléseket szenvedett. Az autót vezető fiatal nem állt alkohol befolyása alatt.
Késő este Gyergyóditróban szenvedett autóbalesetet egy 51 éves, gyergyóremetei férfi. Az illető, miközben az E578-as jelzésű európai úton közlekedett Maroshévíz irányába, elvesztette uralmát a jármű felett, és átsodródott a menetirányával ellentétes sávra, ahol egy hídfőnek ütközött. A baleset következtében a sofőr és utasa – egy 47 éves, szintén remetei nő – egyaránt megsérült.
Mindkét esetben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult eljárás.
A rendkívüli hőség miatt országos szinten fokozza az ellenőrzéseket a Munkaügyi Felügyelet, elsősorban azokban az ágazatokban, ahol a munkavállalók a szabadban dolgoznak, és fokozottan ki vannak téve a magas hőmérsékletnek.
Átalakul Sepsiszentgyörgy tömegközlekedése és parkolási rendszere: péntektől három új járatot indítanak. Ráadásul szinte minden buszvonal módosul, bővülnek a buszmegállók, és több ponton változnak a parkolási szabályok is.
A rendkívüli szárazság és a Duna rekordalacsony vízállása miatt kialakult energiaválság következtében több nagy energiaigényű romániai vállalat – köztük az ország két autógyára – ideiglenesen leállította termelését.
Nincs olyan forgatókönyv, amely szerint a lakosság áram nélkül maradna, a háztartási fogyasztás fedezéséhez szükséges hazai termelés stabil – jelentette ki hétfőn Cristian Bușoi energiaügyi államtitkár.
Csütörtök-péntekig tovább melegszik az idő Románia legtöbb régiójában, ahol kánikulára és fokozott hőterhelésre kell számítani, utána azonban fokozatos lehűlés kezdődik, és nő a záporok, zivatarok valószínűsége.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt hétfőn 12 óra 34 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A meteorológiai szolgálat hétfői előrejelzése szerint péntek reggelig az egész országban kánikula és rendkívül magas hőmérsékletek várhatók.
Száznyolcvan kilogramm robbanóanyaggal mozdítottak el egy sziklát a Duna Bala-ágának közelében, hogy vizet tereljenek a csernavodai atomerőművet tápláló Öreg-Duna medrébe – jelentette be hétfőn Radu Miruță.
Vádat emelt a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) Ráduly István háromszéki prefektus ellen, miután több mint két és fél évig nyomozott a prefektúra villanyhálózatának felújítása, az épületen végzett munkálatok és egyes föld-visszaszolgáltatási ügyek miatt.
Harmadfokú hőségriasztás van érvényben szerdáig Szatmár, Bihar, Arad és Temes megyében. Térségünkben Maros megyében narancs jelzésű hőségriasztás van érvényben.
szóljon hozzá!