
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Az elmúlt huszonnégy órában Maros megyében két új elhalálozást hoztak összefüggésbe a koronavírus-fertőzéssel, így a járvány kezdete óta 550-re nőtt az elhunytak száma.
2021. január 29., 14:422021. január 29., 14:42
Az új fertőzések száma elég nagy az előző napokhoz képest, hiszen 65 új eset került be a nyilvántartásba. Kórházban kezelnek 194 pácienst, megfigyelés alatt tartanak 56 személyt, és otthonában gyógyul 144 koronavírussal diagnosztizált Maros megyei személy.

Háromezer alatt az új fertőzöttek száma, és háromezer felett a gyógyultaké – derül ki az országos Stratégiai Kommunikációs Csoport legfrissebb napi koronavírusos tájékoztatójából.

Tovább csökkent az új esetek száma pénteken Hargita megyében, és halálesetek sem történtek az elmúlt huszonnégy órában a térségben. A fertőzöttségi arány szintén visszaesett, de még mindig csak a negyedik helyen áll a megye országos szinten.
A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése - tette közzé honlapján az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. csütörtökön kora délután.
Minden előkészítő osztályos kisdiák felszerelt iskolatáskát kap szeptemberben, Marosvásárhelyen – erről döntöttek az önkormányzati képviselők csütörtökön, amikor rábólintottak a helyi köztisztasági vállalat létrehozására is.
A szenátus jogi bizottsága csütörtökön több módosítással elfogadta a köztisztségviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet, amelyet szerdán a képviselőház már megszavazott.
Egy személyt kórházba szállították csütörtökön Bukarestben, miután két gépkocsi összeütközött az Iuliu Maniu sugárúton – közölte a fővárosi közlekedésrendészet.
A kormány csütörtökön 630 millió euró értékű hitelfelvételt hagyott jóvá a Brassó–Segesvár vasútvonal korszerűsítésére.
Szeptember elsejétől használhatják a páciensek az E-Sănătatea Mea országos digitális platformot – jelentette be csütörtökön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
szóljon hozzá!