
Fotó: Veres Nándor
Kettős kiállításmegnyitóra készülnek a Csíki Székely Múzeumban szerdán 17 órai kezdettel.
2024. október 08., 13:052024. október 08., 13:05
2024. október 10., 11:492024. október 10., 11:49
Először a Kereszteződések című tárlatot nyitják meg, amely betekintést kínál a nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetem Képzőművészet – Grafika és Vizuális Kommunikáció szakos diákjainak munkáiba. A kiállítás során a Tervezőgrafika és Animáció szakirányos hallgatók alkotásainak kereszteződését, párbeszédét tekinthetik meg a látogatók.
Ezt követően, 18 órától a 8. Székelyföldi Grafikai Biennálé során született alkotásokból készült tárlatot nyitják meg. A Biennáléra a szervezők olyan alkotók jelentkezését várták, akik a kortárs grafika eljárásainak megújító szándékával üzennek a jövőnek. A felhívásra 926 művész küldte el 2046 pályaművét a világ 68 országából. A tárlaton a szakmai zsűri által legjobbnak ítélt munkák tekinthetők meg, 27 ország 111 alkotójától.
Mindkét kiállítás december 31-ig lesz látogatható.
A túlórát és a munkaszüneti napon végzett munkát a teljesítést követő 60 naptári napon belül kiadott szabadidővel kell kompenzálni, bizonyos feltételek mellett azonban bérpótlék is jár érte.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök tudomásul vette Demeter András István lemondását a kulturális miniszteri tisztségről – közölte hétfői sajtótájékoztatóján a kormányszóvivő.
A kulturális miniszter benyújtotta lemondását hétfőn, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Lemondásra szólította fel hétfőn Kelemen Hunor a kulturális minisztert, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen Demeter András István trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Az Európai Unióban áprilisban márciushoz képest 7,9 százalékkal nőtt a gázolaj és 2,4 százalékkal a benzin ára – derül ki az Eurostat hétfőn közzétett adataiból.
A pünkösdi időszak sem tartott vissza néhány sofőrt attól, hogy ittasan üljenek autóba, közülük ketten baleseteztek is – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítéséből.
A Hargita megyei csendőrséghez május 22-25. között 26 lakossági bejelentés érkezett lakott területek közelében megjelent medvékről.
Öt személy sérült meg, közülük kettőt kórházba kellett szállítani, miután tizenegy ember verekedett vasárnap este Előpatakon – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Öt nap alatt hétszer jelent meg Farcádon a medve, amely ez idő alatt több kaptárt rongált meg a településen lévő méhészetnél, ráadásul a lakókat is félelemben tartotta. Végül vasárnap este kilőtték a fiatal egyedet.
szóljon hozzá!