
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A kéményhez túl közel tárolt gyúlékony anyagok, illetve tisztítatlan kémény miatt keletkezett tűzesethez riasztották a tűzoltókat Székelyudvarhelyen szerdán – olvasható a Hargita megyei tűzoltóság csütörtöki közleményében.
2021. január 14., 17:032021. január 14., 17:03
Székelyudvarhelyen egy Kriza János utcai ingatlanhoz riasztották a Székelyudvarhelyi hivatásos tűzoltókat szerdán, mivel kigyulladt annak kéménye, amelynek következtében a tűzoltók kiérkezésekor a kamrát már sűrű füst árasztotta el.
A tűzoltók gyors közbelépésének köszönhetően a lángokat egy óra alatt eloltották, így mindössze 1000 lejes kár keletkezett, míg a megmentett javak értéke 400 ezer lejre tehető.
A tűz keletkezésének valószínű oka a kéményhez túl közel tárolt gyúlékony anyagok voltak.
Szintén kéménytűzhöz riasztották a székelyudvarhelyi tűzoltókat szerda este egy szombatfalvi házhoz. A kéményből felcsapó lángok és szikrák a lakóház közvetlen közelében levő garázst, illetve a szomszédos házat is veszélyeztették. A kéménytüzet egy óra alatt sikerült megfékezni, így nem keletkeztek anyagi károk.
A tűz keletkezésének oka a nem megfelelően tisztított kémény volt.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a bizalmatlansági indítvány, amelynek keddi parlamenti elfogadása a Bolojan-kormány bukásához vezetett.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) fenntartja korábbi döntését, miszerint nem lép koalícióra ismét a Szociáldemokrata Párttal (PSD) – közölte az alakulat.
Közbeszerzési szakaszba ért az a félmillió eurós beruházás, amely Gyergyóalfaluban és Gyergyóújfaluban a közmű-üzemeltetés és a hivatali ügyintézés digitalizálását célozza, hogy gyorsabbá, egyszerűbbé és hatékonyabbá tegye a szolgáltatásokat.
A kormány keddi ülésén sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi az 1500 lejes szakmai pótlék kiutalását a pedagógusoknak és a tanügyi kisegítő személyzetnek a jelenlegi tanévre.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöke, Cătălin Predoiu a Bolojan-kormány keddi megbuktatása után kijelentette: a párt most döntés előtt áll.
Videón is megörökítették, amint egy medve végigszalad Alsócsernáton főútján napnyugta előtt. Az ijedt állattal egy kerékpározó család is szembetalálta magát, ám az édesanya gyors helyzetfelismerésének köszönhetően sikerült időben kitérni az útjából.
Egyes üzemanyag-forgalmazók kedden újra emelték a benzin árát, így az öt nagy töltőállomás-hálózat közül négyben már délelőtt azonosak voltak az árak, délután pedig mind az ötnél. Érdekes...
A kormány keddi ülésén jóváhagyta a közoktatási intézmények (bölcsődék, óvodák, iskolák) finanszírozásának kiszámításához használt fejpénz 6,5 százalékos emelését az idei évre.
Újabb történelmi mélypontra került kedden a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,2180 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 1,82 banis (0,35 százalékos) emelkedést jelent a hétfői 5,1998 lejhez képest.
A képviselőház és a szenátus együttes keddi ülésén szavaztak a törvényhozók a PSD, az AUR és a Béke – Románia az első bizalmatlansági indítványáról.
szóljon hozzá!