
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egy kamion és egy mikrobusz ütközött Felsősófalván kedden este. A balesetben egy személy sérült meg, a forgalom pedig mindkét irányban áll – tájékoztatott a Hargita megyei rendőrség. A tűzoltóság beszámolója szerint a sérült személy a járműbe szorult, de sikerült kiszabadítani.
2023. november 28., 21:232023. november 28., 21:23
A 13 A jelzésű országúton, Felsősófalván egy nyergesvontató és egy mikrobusz ütközött össze kedden este, utóbbi sofőrje megsérült. A baleset miatt mindkét irányban áll a forgalom – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Mint írták, a 19 óra 50 perckor bekövetkezett balesetben egy Maros megyei, 46 éves férfi miközben egy utánfutós járművet vezetett Székelyudvarhely irányából Parajd fele, egyelőre ismeretlen okokból
A Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint a helyszínre a székelyudvarhelyi alakulat három egysége vonult ki, két esetkocsival és egy rohammentővel, illetve a korondi mentőszolgálat is bekapcsolódott a bevetésbe, akárcsak a parajdi önkéntes tűzoltóság.
A mikrobuszban két személy utazott, egyikük – a sofőr – megsérült és beszorult a járműbe, de sikerült kiszabadítani. Őt a korondi mentősök látták el.
Nicușor Dan államfő vasárnap bejelentette, hogy elfogadja Donald Trump amerikai elnök meghívását és részt vesz a Béketanács jövő heti washingtoni ülésén.
Idén januárban 4 698 070 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1489-cel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2779 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár vasárnap közzétett adataiból.
Több mint hatszáz járművezetőnek vonták be a jogosítványát az elmúlt 24 órában végzett ellenőrzések során, 96-nak gyorshajtás, 170-nek alkohol hatása alatti vezetés miatt – derül ki a Román Rendőrség vasárnapi közleményéből.
Otthonában ölték meg egy fejszével az olténiai Vela község 56 éves, liberális párti (PNL) helyi tanácsosát, korábbi alpolgármesterét. A gyilkosság fő gyanúsítottja egy helybéli fiatalember, aki az áldozat farmján dolgozott.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 54 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Szikladarabokat helyeztek ki Temesvár egyes utcáiban a járda szélén lévő zöldterületekre, hogy megakadályozzák a parkolást. Vannak, akik kifogásolják az intézkedést.
Alsósófalva utcái zeneszótól és tánctól voltak hangosak szombaton. Csattogtak az ostorok, perdültek a szoknyák, idősek és fiatalok maskarába bújva űzték el a telet a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatón. Idén a szentegyházi csoportot kísértük el.
Öt megyében, közöttük Maros és Hargita megyében is közúti ellenőrzést tartanak a rendőrök vasárnap a 15-ös országúton.
Nyersen felvágva vagy árnyékos helyen szárítva, továbbá olajként vagy ecetként egyaránt használják, mifelénk főként pityóka- és bárány(fej)levesek készítésekor. A tárkonyról lesz szó, ha már azt tartjuk a legautentikusabb zöldfűszerünknek. De az is!
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
szóljon hozzá!