
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Egy 90 éves, mezőbándi férfi bántalmazásáért őrizetbe vettek két személyt csütörtökön délután Marosvásárhelyen.
2023. április 06., 21:252023. április 06., 21:25
2023. április 06., 21:282023. április 06., 21:28
A Maros megyei rendőrség tájékoztatása szerint április 6-án 24 órára őrizetbe vettek két, 28 éves mezőbándi férfit. A rendőrségi kivizsgálás során kiderült, hogy a két férfi január 22-én éjszaka behatolt az idős férfi otthonába. A gyanúsítottakat betörés és bántalmazás miatt bő két hónap után vették őrizetbe. A megyei rendőrség a csendőrség segítségével fogta el a férfiakat.
Cáfolta az energiaügyi minisztérium azokat az értesüléseket, amelyek szerint a nagy ipari fogyasztók felszólítást kaptak volna áramfogyasztásuk korlátozására vagy a hálózatról való lekapcsolásra.
Törvénytervezetet nyújtott be a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) a párhuzamos felvételi rendszer megszüntetéséről – közölte szerdán a párt.
Összesen mintegy hétmillió lejre szabott ki bírságokat az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a román tengerparton működő szolgáltatóknál és kereskedőknél július 6. és augusztus 16. között végzett ellenőrzések nyomán.
Átvette nyereményét szerdán a hatos lottó rekordösszegű fődíjának nyertese - közölte a Román Lottótársaság. A nyeremény értéke 52,839 millió lej, azaz több mint 10,07 millió euró.
Két autó ütközött össze kedden délelőtt a Gidófalva határában húzódó 121A jelzésű megyei úton. Mindkét sofőr megsérült, egyikük járműve az úttestről is lesodródott.
Megszökött egy külső munkavégzésre beosztott fogvatartott szerda délután egy nagybányai építkezésről – közölte a nagybányai börtön szóvivője, Borgyos Norbert.
Alexandru Mihai Ghigiu szociáldemokrata párti (PSD) képviselő, az alsóház oktatási bizottságának elnöke szerdán bejelentette, hogy benyújtott egy törvénytervezetet, amely szerint két évvel elhalasztanák a középiskolai felvételi rendszer átalakítását.
Összesen 82, második világháborúból származó aknavetőgránátot találtak szerdán Újtusnádon, az erdő szélén. A lőszereket a Hargita megyei tűzszerészek biztonságosan elszállították.
A 2026-os országos lombikprogramra való jelentkezésben a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház családtervezői központjában is segítséget nyújtanak az érintetteknek.
Egy rezidens orvos öngyilkosságot követett el szerdán a bukaresti egyetemi sürgősségi kórházban – közölte az egészségügyi intézmény.
szóljon hozzá!