
Fotó: Barabás Ákos
Kékeslila színbe és átható illatba borult a csekefalvi levendulamező, hétvégén elkezdődik a szüret is. A gyógy-, aroma- és illatnövény helyi ligete június harmadik és negyedik hétvégéjén délelőtt tíz órától este nyolcig látogatható. Az ültetvényben szervezett ismertető sétákon vehetnek részt az érdeklődők. Kóstolhatók levendulás finomságok, a gyermekeket és felnőtteket előadásokkal várják – tudtuk meg Moldován-Szeredai Noémitől.
2019. június 19., 17:062019. június 19., 17:06
A sokoldalú, a gyógyászattól a szépségiparon át a konyháig használható növény, a Lavanda officinalis Csekefalván Lavanda montana Transylvania néven vált ismertté. Az elmúlt három évben nagy érdeklődés övezte a fesztivált. A negyediket két hétvégésre szervezik, hogy minden érdeklődő eljuthasson rá.
Szombaton, június 22-én délelőtt tizenegy, délután egy, három és öt órakor kezdődnek az ismertető séták a levendulamezőn, vasárnap tizenegy órától konfirmációi istentiszteletet tartanak az unitárius templomban, délután ugyanazokban az órákban indulnak a csoportok, mint az előző napon. A gyermekek számára június 22-én 16 órától An-Tan-Ténusz címmel Heiczinger Mika ad koncertet a levendulásban.
Június 30-én 16 órától Kádár Annamária Érzelmi intelligencia fejlesztése gyermek és felnőtt korban címmel tart előadást.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
szóljon hozzá!