
Fotó: Erdély Bálint Előd
Két embert gázoltak el kevéssel négy óra előtt Székelyudvarhelyen, a Függetlenség utcában.
2020. február 26., 16:482020. február 26., 16:48
2020. február 27., 10:372020. február 27., 10:37
Információink szerint a sofőr a járda mentén parkoló autók miatt nem látta az úttestre kimenő gyereket. Úgy tudjuk, mindkét személy könnyebb sérüléseket szenvedett.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A csütörtök délelőtt kapott rendőrségi információk szerint egy 45 éves, máréfalvi férfi a Függetlenség úton haladt gépjárművével, amikor a 64-es számú tömbház mellett hirtelen fékezett, megcsúszott, és elütött egy 49 éves nőt, illetve egy 7 éves kislányt, akik éppen át akartak kelni az átjárón. A gyalogosok szerencsére csak könnyebben sérültek – mondta el lapunknak Gheorgeh Filip, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője. A gépjárművezető nem fogyasztott alkoholt, az ügyben eljárást indult.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A Bolojan-kormány bukása a fokozódó gazdasági bizonytalanság miatt máris érezteti hatását a román energiapiacon – figyelmeztetett csütörtökön közzétett elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Megszűnik a TV2 Tények című hírműsora – erősítette meg a csatorna elnök-vezérigazgatója a 444-nek. Vaszily Miklós a portálon csütörtökön megjelent cikkben a csatorna struktúrájának átszervezéséről is beszélt – szemlézte az anyagot az MTI.
Az összes párt az embereinek elhelyezésére használta az állami vállalatok vezetői tisztségeit, ezen azonban a következő években változtatni kell – jelentette ki szerdán este Ilie Bolojan.
Az idénymunkák újraindulásával enyhén csökkent a munkanélküliség Hargita megyében. A sokévi átlagnál kisebb viszont az állásajánlatok száma is.
Székelyföld-szerte nyárias meleg volt tegnap délután, Csíkszeredában is 25,2 Celsius-fokig melegedett fel napközben a levegő hőmérséklete.
A csíkszeredai sétálóutca lehetőségeinek hangsúlyosabb kihasználásához közel négy évvel ezelőtt ötletversennyel igyekezett jó elképzeléseket gyűjteni a városháza. Korodi Attila polgármester szerint utána történt elmozdulás, de még van mit tenni.
A Romgaz és az Azomureș közötti elvi megállapodás fontos lépés a romániai műtrágyagyártás újraindítása felé, ami a mezőgazdaság és a gazdaság egésze szempontjából is kulcsfontosságú – közölte szerdán Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Elvi megállapodásra jutott a marosvásárhelyi vegyipari vállalat vezetősége és az állami tulajdonban levő Romgaz a kombinát egy részének megvásárlásáról. A hírt szerdán jelentette be a Romgaz.
Megalakul szombaton az új Országgyűlés, amely várhatóan megválasztja az új miniszterelnököt, az áprilisi parlamenti választáson nyertes Tisza Párt elnökét, Magyar Pétert.
3 hozzászólás