
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Barátoson és Kovásznán is elütöttek egy-egy gyalogost a hétvégén, egyik esetben pedig ittas volt a járókelő – derül ki a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből.
2024. december 16., 17:422024. december 16., 17:42
2024. december 16., 18:332024. december 16., 18:33
Autójával azonos irányba haladó férfit ütött el az úttesten pénteken este egy 47 éves sofőr Barátoson, az áldozatot kórházba kellett szállítani – közlik a hatóságok. A vizsgálatok során kiderült, hogy a jármű vezetője nem volt alkohol hatása alatt a baleset idején, ám a gyalogosnál 0, 57 mg/l légalkoholszintet mértek. Gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult büntetőeljárás az ügyben.
Ugyancsak kórházi ápolásra szorult az a 75 éves nő, akit szombaton délután ütött el egy 88 éves férfi a kovásznai Iskola utcában. A hatóságok megállapították, hogy az áldozat nem az erre kijelölt helyen próbált átkelni az úttesten amikor autóval elütötték. A sofőr nem volt ittas a történtekkor, a nyomozás az ügyészség felügyeletével folyatódik.
A bukaresti ítélőtábla bírája, Olimpiea Crețeanu pénteken január 30-ára halasztotta annak a keresetnek az elbírálását, amelyben Silvia Uscov ügyvédnő két alkotmánybíró – Mihai Busuioc és Dacian Cosmin Dragoș – tisztségből való felfüggesztését kéri.
A litván hatóságok szerint az orosz katonai hírszerzés (GRU) állt egy 2024-es litvániai gyár elleni gyújtogatási kísérlet mögött; az üzem rádióhullám-szkennereket szállít az ukrán hadseregnek – írja az Agerpres a Reuters pénteki beszámolója alapján.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken közzétett előrejelzése szerint a következő napokban országszerte rendkívül hideg idő várható, az éjszakák fagyosak lesznek, de vegyes csapadékra és heves szélre is számítani lehet.
Február 11-ére halasztotta az alkotmánybíróság a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvénytervezettel kapcsolatos beadvány megvitatását.
2025 októberéhez képest novemberben 2,2 százalékkal 5615 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9371 lej volt tavaly novemberben, 2,4 százalékkal nagyobb, mint az előző hónapban.
Saját autója hátsó kerekei alá szorult és életét vesztette egy nő Vaslui megyében, miután nem állította meg rendesen a járművet a lejtős terepen.
Több ezren tüntettek csütörtök este a bukaresti Győzelem (Victoriei) téren az Ilie Bolojan vezette kormány ellen.
Tíz éves a helyi termelők támogatását felvállaló marosvásárhelyi Local Farmers’ Market, amelyet a Rákóczi lépcső alatti kis utcában szerveznek. Az idei első vásár január 16-án, pénteken lesz.
Nagyon meglepődtek a hatóságok, amikor több hüllőfajt, pitonokat, boákat, rendkívül ritka viperákat, tarantulákat, egy krokodilt és egy varánuszt fedeztek fel egy 12 négyzetméteres szobában Bihar megyében.
Nagy az aggodalom és a felháborodás is az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben a kormány 10 százalékos költségcsökkentési terve miatt. Az érdekvédelem képviselője szerint éppen a jó szakembereket veszíthetik el az ágazatok, ha ez megvalósul.
szóljon hozzá!