
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Két személygépkocsi ütközött össze szombat délután a Maros megyei Cimántor Fő utcáján. A balesethez a segesvári hivatásos tűzoltók szálltak ki, hogy az esetleges tűz- és robbanásveszélyt megelőzzék.
2022. december 17., 17:192022. december 17., 17:19
A Maros megyei tűzoltóság sajtóosztálya arról tájékoztatott, hogy a balesetben négyen sérültek meg, egy személy életveszélyesen. Ketten nem túl súlyosan, míg egy személy enyhébben sérült.
Valamennyiüket a helyszínen ellátták, majd a Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Kórház sürgősségi betegellátó-osztályára szállították a rohammentő (SMURD) helyszínre érkező egységei.
A rendőrség vizsgálja a baleset okait.
Teherautó és személyvonat ütközött a vasúti síneken szerdán délután Székelyudvarhelyen, ami részben megbénította a város forgalmát.
A bértörvény véglegesítése előtt még elérhetnek változásokat, de azt követően már nem, ezért vonultak utcára a Sanitas tagjai. A tiltakozás vélhetően folytatódni fog, de a sztrájkot valószínűtlennek tartja a szakszervezet Hargita megyei képviselője.
Nem állt alkohol vagy drog hatása alatt az a 22 éves férfi, aki hétfő este halálra késelte rendőr apját Piatra-Neamț egyik utcáján.
A kormány szerdai ülésén elfogadott határozatával gyorssegélyben részesíti a galaci drónbecsapódás károsultjait.
Közösségi adománygyűjtő kampányt indít a Hamm június 1-je és június 21-e között. Az összegyűlt adományokból hátrányos helyzetű gyerekeket lepnek meg pizzával több erdélyi városban, a nyári vakáció idején.
A Richter-skála szerinti 3,1-es erősségű földrengés volt szerdán 3 óra 27 perckor Buzău megyében, a Vrancea szeizmikus térségben – közölte az Országos Földfizikai Intézet (INCDFP).
A Zetelaka községhez tartozó Sikaszóban kedd délben és délután is láttak medvét. Este újabb településeken is feltűnt a nagyvad.
Gyulán román barátjával harangozott a görög-keleti templomban, Japánban asztalosinas volt, rácsodálkozott Mongóliára, születése óta hajtja a kíváncsiság. Az irodalmi Nobel-díjas Krasznahorkai László Marosvásárhelyen mesélt. Vastapssal köszönték.
Négy év szünet után ismét egy flashmobbal jelentkezett a sepsiszentgyörgyi Kék Hold táncklub, amelyről a beavatottak már tudják, hogy tagjait az eső sem tudja elriasztani. Kedd délután park felső sétányán 50 pár táncolt az esőben.
1 hozzászólás