
Fotó: Codruta Romanta
Súlyos közúti baleset történt Maros megyében szombat este: két személygépkocsi ütközött Libánfalva görgényszentimrei bejáratánál. Az ütközés következtében az egyik jármű még a közeli hídfőnek is nekicsapódott.
2019. július 20., 21:372019. július 20., 21:37
2019. július 20., 21:502019. július 20., 21:50
A Maros Megyei Vészhelyzeti Felügyelőség (ISU) szóvivője arról tájékoztatott, hogy a baleset következtében négyen sérültek meg: két nő közepes sérüléseket szenvedett, egy férfi súlyosan, míg egy másik férfi kevésbé súlyosan.
A baleset helyszínére a szászrégeni rohammentő-szolgálat és tűzoltóalakulat, Görgényszentimréről pedig egy tűzoltóautó szállt ki. Az egyik személyt a tűzoltóságnak kellett kiszabadítania a roncsok közül. A baleset sérültjeit a sürgősségre szállították.
Javultak a hazai magyar diákok románérettségi-eredményei: míg 2024-ben országosan 68,1 százalékuk szerzett átmenőjegyet, tavaly 79,42, idén pedig már 88,15 százalékuk teljesítette sikeresen a vizsgát.
A Duna vízhozama csütörtökön elérte az elmúlt 23 év legalacsonyabb szintjét Románia határánál.
Családja, pályatársai, barátai és tisztelői vettek végső búcsút csütörtökön Szilágyi Tibor Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésztől a Farkasréti temetőben Budapesten.
A legfőbb ügyészség vádat emelt csütörtökön Diana Șoșoacă EP-képviselő ellen négy rendbéli jogellenes fogvatartás miatt, miután 2021 decemberében bezárt az irodájába egy olasz újságírónőt és televíziós stábját, akik interjút akartak készíteni vele.
Megrongálódott egy ingatlan kerítése, két közlekedési tábla, valamint egy gázvezeték a csütörtök reggel Lemhénynél történt balesetben – közölte a rendőrség.
Jóváhagyta Gyergyószentmiklós önkormányzata a Csíky-kert rendbetétléről szóló finanszírozási szerződést, és döntött a Virág negyed északi részének rendezéséhez szükséges telekkönyvi módosításról is.
A bukaresti nyugdíjpénztárnál és további 29 helyszínen egy nyugdíjcsalással kapcsolatos ügyben szerdán végrehajtott házkutatások nyomán hét személyt őrizetbe vettek, további 13-at hatósági felügyelet alá helyeztek – közölte csütörtökön rendőrség.
Ráduly János néprajzkutatótól, írótól, költőtől, műfordítótól, rovásírás-kutatótól, népmesegyűjtőtől búcsúzik közösségi oldalán Kibéd község önkormányzata.
Sétálni indult Sepsiszentgyörgy főterére, de nem tért vissza az elhelyezési központba az a két lány, akit most a rendőrséggel kerestetnek.
szóljon hozzá!