
Illusztráció
A Richter-skála szerinti 3,4-es erősségű földrengést észleltek péntekre virradó éjjel 0 óra 57 perckor Buzău megyében – írja az Agerpres hírügynökség az országos földfizikai intézet (INFP) közlésére hivatkozva.
2018. március 02., 10:272018. március 02., 10:27
A földrengés 142,6 kilométeres mélységben következett be, az epicentrumához legközelebb eső települések Nehoiu (31 km), Bodzaforduló (53 km), Kovászna (43 km) és Kézdivásárhely (56 km).
Hajnali 4 óra 03 perckor földrengést jegyeztek Vrancea megyében is. A földmozgás 2,6-os erősségű volt a Richter-skála szerint.
A második földrengés 130,1 kilométeres mélységben következett be, az epicentrumához legközelebb eső települések Nehoiu (36 km), Kovászna (46 km), Bodzaforduló (58 km).
Az elmúlt huszonhét évben 1990. május 30-án és 31-én jegyezték a legerősebb földrengéseket Romániában, akkor a Richter-skála szerinti 6,9, illetve 6,4 fokos földmozgást mértek.
Átvette nyereményét szerdán a hatos lottó rekordösszegű fődíjának nyertese - közölte a Román Lottótársaság. A nyeremény értéke 52,839 millió lej, azaz több mint 10,07 millió euró.
Két autó ütközött össze kedden délelőtt a Gidófalva határában húzódó 121A jelzésű megyei úton. Mindkét sofőr megsérült, egyikük járműve az úttestről is lesodródott.
Megszökött egy külső munkavégzésre beosztott fogvatartott szerda délután egy nagybányai építkezésről – közölte a nagybányai börtön szóvivője, Borgyos Norbert.
Alexandru Mihai Ghigiu szociáldemokrata párti (PSD) képviselő, az alsóház oktatási bizottságának elnöke szerdán bejelentette, hogy benyújtott egy törvénytervezetet, amely szerint két évvel elhalasztanák a középiskolai felvételi rendszer átalakítását.
Összesen 82, második világháborúból származó aknavetőgránátot találtak szerdán Újtusnádon, az erdő szélén. A lőszereket a Hargita megyei tűzszerészek biztonságosan elszállították.
A 2026-os országos lombikprogramra való jelentkezésben a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház családtervezői központjában is segítséget nyújtanak az érintetteknek.
Egy rezidens orvos öngyilkosságot követett el szerdán a bukaresti egyetemi sürgősségi kórházban – közölte az egészségügyi intézmény.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán hőségre és kelletlen hőérzetre vonatkozó figyelmeztetéseket adott ki, amelyek csütörtöktől az ország nagy részére érvényesek lesznek.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő három napban várhatóan másodpercenként 1300 köbméter körül stagnál, majd enyhén nő, és augusztus 25-ére eléri az 1350 köbmétert másodpercenként.
Két, a Richter-skála szerint 3,3-as, illetve 2,9-es erősségű földrengés történt az elmúlt 12 órában Buzău és Vrancea megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!