
Fotó: Haáz Vince
Harminc méter hosszú utcát építenek Marosvásárhelyen a Kövesdombon, hogy megkönnyítsék a gépkocsiforgalmat – döntötték el csütörtökön a városi tanácsosok, akik ugyanakkor elhalasztották az adók és illetékek megemeléséről szóló tervezeteket.
2024. november 28., 16:332024. november 28., 16:33
Tizennégy pontot vontak vissza a vásárhelyi soros tanácsülés csütörtöki napirendjéről az ülés kezdetén. Indoklás nem volt, de minden tervezet a különböző díjak és illetékek megemeléséről szólt. Igaz, hogy csak az infláció értékével, 10,4 százalékkal drágítottak volna, de egyelőre erre sem került sor.
Szavazni való így is maradt bőven, hiszen 54 tárgysorozati pont volt.
Bár az illetékekéről szóló döntést elhalasztották, maradt még más pénzügyi kérdés a napirenden. Többek között a Szabad Emberek Pártjának (POL) alapítója, jelenlegi tanácsosa, Dan Mașca azt
a többi maradjon a város pénztárában és használják szociális ügyek támogatására. Az érintett szerint a kért összeg 17 lej lenne. A tanácsosok nem szavazták meg a tervezetet.
Napirenden volt egy kis utca építésének megvalósíthatósági tanulmánya is; ezt a mindössze harminc méternyi útszakaszt a Kövesdombra tervezik, a Csalhó és az 1848 utca közé.
Harminc méteres utcácskát építenek
Fotó: Haáz Vince
Iszlai Tamás RMDSZ-es tanácsos felszólalt a szavazás előtt. Mint magyarázta, két éve kérte, hogy a város szakosztálya foglalkozzon ezzel a tervvel.
Iszlai szerint felháborító, hogy két évet kellett várni, hogy elkészüljön a megvalósítási tanulmány és elkezdődhessen végre a tömbházak közötti rész leaszfaltozása.
Most csak gyalog lehet közlekdni
Fotó: Haáz Vince
A határozattervezetben két javaslat volt, az elsőt fogadták el, amely megvalósításához nincs szükség a zöldövezet jelentős rombolására; ez a variáns három méter széles aszfaltozott út megépítését feltételezi, amelyen közlekedhetnek az autók, de a kerékpárosok is.
A húsvét nemcsak a kereszténység legszentebb ünnepe, hanem a hagyományok megélésének kiemelt eseménye is. Most itt a lehetőség, hogy megmutasd, te hogyan ünnepled.
Kovásznán hétfőn óta zajlik, és szombatig tart az 1990 óta minden évben megrendezett Csoma-napok 36. kiadása, amely lényegében a csütörtökön kezdődő tudományos ülésszakra épül rá. A szervező egyesület elnökével, Ferencz Évával beszélgettünk.
A Maros megyei Havad községhez tartozó Gegesen egy 42 éves férfi kedden délután többször is megkéselte feleségét, aki belehalt a sérüléseibe.
Több tízezer levélszavazat vált érvénytelenné korábban apró hibák miatt, ezért fokozott figyelmet kérnek a szavazólapok helyes kitöltésére azoktól, akik részt vesznek a magyarországi választáson.
A Kis- és Középvállalkozások Szövetségének (IMM România) elnöke, Florin Jianu kedden Zilahon a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács összehívását sürgette az üzemanyagár-korlátozó intézkedések kidolgozására.
Hiába csökken az Európai Unióban a halálos közúti balesetek száma, Románia továbbra is a legveszélyesebb országok között szerepel: az adatok szerint jóval az uniós átlag felett van a halálos balesetek aránya.
A halasztás oka, hogy a Gazdasági és Szociális Tanács (CES) elnapolta a üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségi rendelet véleményezését – tájékoztatott a kormány sajtóirodája.
Csíkszeredában tartották a XXXVII. Hevesy György Kárpát-medencei kémiaverseny romániai döntőjét a hétvégén. A megmérettetésen résztvevő 300 diákból a döntőben 26-an vettek részt.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság lövészversenyén tizennyolc újságíró, illetve médiamunkatárs különböző próbákon mérhette össze tudását és lélekjelenlétét a Dakota Security által kezelt szépvízi lőtéren.
Színészkávézóval, kulisszatúrával, filmvetítéssel és a Cári Tibor Trió koncertjével várja a közönséget a Figura Stúdió Színház pénteken. A Színházi Világnapon plakátkészítésben is kipróbálhatják magukat a nézők.
3 hozzászólás