
A Dózsa György utcában járdaépítés zajlik
Fotó: Gergely Imre
Augusztus első munkanapján kezdtek el dolgozni a gyergyószentmiklósi Békény utcában: egy markológép bontja fel az utat, ami az út felújításának első munkafázisa. Ez körülbelül két hetet vesz igénybe, és újabb két hét, amíg az új útalapot elkészíti a beruházó, majd jöhet az aszfaltozás. A Dózsa György utcában sem lehet most közlekedni, ott a járdaépítés zajlik.
2021. augusztus 04., 09:052021. augusztus 04., 09:05
2021. augusztus 04., 10:042021. augusztus 04., 10:04
Szeptember végére elkészülhet a Békény utca felújítása, amely Gyergyószentmiklóson az ún. teherforgalmi út középső szakasza. A szeptember végi eltervezett határidő tartását azonban még számos előre nem látható akadály hátráltathatja.
Ezekben a napokban is zajlik föld alatt húzódó víz-, szennyvíz-, és egyéb vezetékek ellenőrzése, és jelen pillanatban bőven elképzelhető, hogy találkoznak váratlan meglepetésekkel, és szükség lesz még újabb munkálatokra ezek kapcsán – mutatott rá Angi Zoltán városmenedzser.
Markológép bontja fel a régi utat a Békény utcában
Fotó: Gergely Imre
A városháza felhívásban kéri az érintetteket, hogy ne parkoljanak a felújítás alatt álló utakon, de a korábbi tapasztalat szerint itt is várhatók problémák. A Békény utcához csatlakozik a Dózsa György és a Halász utca, amely már korábban megkapta a második aszfaltozást, a „kopórtéteget” is.
Fotó: Gergely Imre
A Dózsa György utca egy másik munkafázis miatt van lezárva a forgalom elől, ott a járdaépítésen dolgoznak az út két oldalán.
amely jelenleg a felújítás kezdetétől, azaz 2019 októberétől Alfalut, Csomafalvát és Újfalut érintve kerüli el a várost.
Fotó: Gergely Imre
Fotó: Gergely Imre
Fotó: Gergely Imre
Huszonöt kutyát találtak a hatóságok egy bukaresti, negyedik kerületi tömbházlakásban – tájékoztatott szerdán a kóbor kutyákkal foglalkozó állatvédelmi felügyelet (ASPA).
Megérkeztek a próbaérettségi eredményei: Maros megyében a vizsgázók valamivel több mint fele átment, míg Háromszéken a részvétel hiányosságai torzítják az összképet. Hargita megyében nem készült nyilvános összesítés.
Telefonon tárgyalt szerdán Ilie Bolojan kormányfő Magyarország megválasztott miniszterelnökével, Magyar Péterrel.
Óránként 224 kilométeres sebességgel vezető 21 éves sofőrt füleltek le a közlekedési rendőrök az A1-es autópálya Râmnicu Vâlcea és Déva közötti szakaszán, ahol a megengedett sebességhatár 130 km/óra – tájékoztatott szerdán a Hunyad megyei rendőrség.
Jóváhagyta szerdán a pénzügyminisztérium a nyugdíjasoknak szánt gyógykezelési jegyek odaítélését szabályozó tervezetet.
A szociális felügyelők márciusban országszerte 745 ellenőrzést végeztek, és 41 bírságot, illetve figyelmeztetést szabtak ki, összesen 282 ezer lej értékben a szociális ellátás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
A közalkalmazottak bére a készülő új törvény szerint egy olyan mechanizmus alapján emelkedne, amelyet a munkaügyi és a pénzügyminisztérium határozna meg a gazdasági növekedés, az infláció és a költségvetési mozgástér figyelembevételével.
Mintegy 44 millió lej jut idén a háromszéki önkormányzatok költségvetésének kiegyensúlyozására. A keretösszeget a polgármesterekkel való egyeztetés után osztotta el a megyei tanács úgy, hogy minden község kapjon legalább 200 ezer lejt.
Előzetes letartóztatásba helyeztek egy 46 éves Arad megyei férfit, aki a nyomozók szerint két éven át szexuális erőszakot követett el élettársa kislánya ellen.
szóljon hozzá!