
Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
A Maros Megyei Munkaügyi Felügyelőség augusztus folyamán ötven ellenőrzést végzett a munkaviszonyok tekintetében.
2017. szeptember 11., 18:462017. szeptember 11., 18:46
Ezek során főként arra voltak kíváncsiak a felügyelők, hogy a munkáltató bejelentette-e hivatalosan minden munkavállalóját. Az ellenőrzések során összesen 58 olyan személyt találtak, akik hivatalos papírok nélkül dolgoztak, továbbá 110 olyat, akik be nem jelentett munkát végeztek.
Ezek miatt
Az összes kirótt bírságok így oszlottak meg: a 63-ból 31 figyelmeztetés és 32 pénzbírság, amelyek összege 247 400 lejt tett ki, 215 esetben szabtak meg kötelező intézkedéseket az észlelt hiányosságok kiküszöbölésére. A hivatalos formaságok nélkül dolgoztatók nagy része az építkezési, gépjárműjavító, kereskedelmi és erdőgazdálkodási ágazatból került ki.
A marosvásárhelyi ügyészséghez három esetről tettek feljelentést: egy esetben amiért a munkáltató több mint 5 személyt dolgoztatott hivatalos formaságok – egyéni munkaszerződés – nélkül, két esetben pedig azért, mert nem alkalmazták a kiskorú dolgozókra vonatkozó különleges munkafeltételeket.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Megállapodott Orbán Viktorral az idei tusványosi részvételről Németh Zsolt – jelentette be a politikus egy közéleti podcastben. A szervezők emellett a jelenlegi magyar kormány több tagját is meghívnák Tusnádfürdőre.
Nicușor Dan államfő aláírta vasárnap az Adrian-Ioan Veștea miniszterelnökké jelöléséről szóló rendeletet – közölte az elnöki hivatal.
A Maros megyei tűzoltóknak vasárnap délután több helyszínen is be kellett avatkozniuk ez esőzések okozta károk elhárításáért. Délután ötkor a beavatkozások még folyamatban voltak.
Tovább gyűrűzik a vita Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése körül. Miközben a PNL egyik európai parlamenti képviselője a politikus kizárását követeli, az AUR előre hozott választásokat sürget, az RMDSZ pedig még mérlegeli álláspontját.
Adrian Veștea szerint miniszterelnökké jelölése nem a PNL megosztását szolgálja, hanem lehetőséget ad arra, hogy a liberálisok folytassák a reformokat és bizonyítsák: készek felelősséget vállalni Románia stabilitásáért.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
Rendkívüli egyeztetésre hívja össze a PSD vezető testületeit Mihai Fifor, miután Nicușor Dan államfő Adrian Veșteát bízta meg kormányalakítással. A szociáldemokraták szerint a döntés előtt nem egyeztettek velük.
Erős szélre és zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése újabb politikai vitát váltott ki. Ilie Bolojan szerint a lépés a PNL megosztására irányul, míg az USR képviselője azt kifogásolja, hogy Nicușor Dan államfő nem egyeztetett előzetesen az új jelölt személyéről.
szóljon hozzá!