
Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
A Maros Megyei Munkaügyi Felügyelőség augusztus folyamán ötven ellenőrzést végzett a munkaviszonyok tekintetében.
2017. szeptember 11., 18:462017. szeptember 11., 18:46
Ezek során főként arra voltak kíváncsiak a felügyelők, hogy a munkáltató bejelentette-e hivatalosan minden munkavállalóját. Az ellenőrzések során összesen 58 olyan személyt találtak, akik hivatalos papírok nélkül dolgoztak, továbbá 110 olyat, akik be nem jelentett munkát végeztek.
Ezek miatt
Az összes kirótt bírságok így oszlottak meg: a 63-ból 31 figyelmeztetés és 32 pénzbírság, amelyek összege 247 400 lejt tett ki, 215 esetben szabtak meg kötelező intézkedéseket az észlelt hiányosságok kiküszöbölésére. A hivatalos formaságok nélkül dolgoztatók nagy része az építkezési, gépjárműjavító, kereskedelmi és erdőgazdálkodási ágazatból került ki.
A marosvásárhelyi ügyészséghez három esetről tettek feljelentést: egy esetben amiért a munkáltató több mint 5 személyt dolgoztatott hivatalos formaságok – egyéni munkaszerződés – nélkül, két esetben pedig azért, mert nem alkalmazták a kiskorú dolgozókra vonatkozó különleges munkafeltételeket.
Japán sztrájkba kezdtek kedden a Sanitas szakszervezet tagjai az új bértörvénytervezet elleni tiltakozásként.
Összesen 207 helyszínen tart házkutatást kedden a rendőrség a Jupiter művelet keretében bűncselekményekkel gyanúsított személyeknél.
Kedden folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza a román nyelvi kommunikációs készségek felmérésével.
Új korszak kezdődhet a fapados légi közlekedésben: a Wizz Air bejelentette, hogy 2027-től Starlink-alapú internetkapcsolatot vezet be repülőgépein.
Medveriasztásra ébredtek a csíkszeredaiak kedd hajnalban, de már hétfő délután is egymást követték a Ro-Alert üzenetek Hargita megyében.
Nemcsak a közúti forgalomban, hanem a gyalogosok által használt köztereken is balesetveszélyesen közlekednek sokan az elektromos rollerekkel Csíkszeredában. Ezért a városvezetés egy szabályzót készít, és korlátozásokat vezetnek be.
Izgalmas időszak előtt áll a videójáték-ipar, aminek a jövőjébe kaphattunk betekintést a nyári bemutató-események révén. Összeállításunkban a legnagyobb bejelentéseket szedtük össze.
A fokozódó elégedetlenségek miatt japánsztrájkot indít az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben a Sanitas szakszervezet kedden. Az érdekvédelem főként a véglegesítés előtt álló egységes bértörvény-tervezet módosítását szeretné elérni.
A Hunyad megyei törvényszék elrendelte hétfőn annak a férfinek az előzetes letartóztatását, aki egy pisztollyal rálőtt négy emberre Lupényben. A törvényszék döntése nem jogerős, 48 órán belül megfellebbezhető.
A hét elején az átlagosnál melegebb idő várható, majd átmeneti lehűlés érkezik. A hónap közepétől ismét melegszik az idő, ugyanakkor záporokra és zivatarokra szinte minden nap számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
szóljon hozzá!