
Sor az automatánál. Ki kell várni
Fotó: Csató Andrea
Mi zavarja a legjobban a palackvisszaváltós rendszerben? Kérdeztük olvasóinktól, akik szép számban válaszoltak is, megjelölve valamely megadott lehetőséget.
2024. szeptember 13., 08:302024. szeptember 13., 08:30
Több mint kilencszáz olvasónk válaszolt péntekig a palackvisszaváltós rendszerrel kapcsolatban korábban feltett kérdésünkre, és döntő többségük két dologgal elégedetlen:
a válaszadók 44 százaléka szerint sor van a visszaváltáskor,
további 27 százalék pedig azért bosszankodik, mert tapasztalata szerint nem működik az automata.
A tájékoztatással szerencsére nincs (sok) gond, senki nem panaszkodik ebbéli hiányosságokra, a válaszadók 9 százalékának viszont az nem tetszik, hogy egyes helyeken megtagadják a palackok elvételét vagy az értékjegyek készpénzre váltását.
Nyolc százaléknak gondja van a palackok otthoni tárolásával, négy százalék mindennel elégedett, és szintén négy százaléknak még nem volt palackvisszaváltós „ügye”.
A kormány elfogadta a közigazgatási reformról és a gazdaságélénkítésről szóló sürgősségi rendeleteket – jelentette be kedden este Ilie Bolojan miniszterelnök.
A hódgátak miatti árvízveszély, az útmenti parkolás gondja, valamint a Kútpatak utca elhanyagoltsága került többek között terítékre a kedd esti lakossági fórumon, amelyet a zsögödi városrész lakói számára szervezett a csíkszeredai városvezetés.
Románia továbbra is minden szükséges támogatást megad Ukrajnának - közölte kedden Nicușor Dan államfő, miután részt vett a tettre készek koalíciójának ülésén.
A kormány a kedd esti rendkívüli ülésén fogadja el a közigazgatási reformcsomagról és a gazdaságélénkítő intézkedésekről szóló sürgősségi rendeleteket.
A képviselőház és a szenátus március 10-én 13 órától együttes ülést tart, amelyen megválasztják az új ombudsmant, az Országos Diszkriminációellenes Tanács (CNCD) vezetőségének több tagját és a Számvevőszék egyik tanácsosát.
Az Országos Erdőőrség 2025 decemberében 3560 köbméter illegálisan kitermelt faanyagot foglalt le, az okozott kárt mintegy kétmillió lejre becsülik – tájékoztatott kedden a Facebook-oldalán a környezetvédelmi minisztérium.
„Lazító robbantásokat” végzett az Országos Sóipari Társaság tavaly májusban a parajdi sóbánya felszíni sórétegében, amikor új medret próbáltak kialakítani a megnövekedett hozamú Korond-patak elterelésére. A robbanások lehetséges hatásáról érdeklődtünk.
Megnyílt az a kijárat Csíkszeredában, amely az Erőss Zsolt Aréna parkolóját tehermentesíti és a tervek szerint az ottani forgalmat is gördülékenyebbé teszi.
Az ukrajnai háború ötödik évébe lépve az ukrán gyermekek több mint egyharmada, csaknem 2,6 millióan továbbra is menekültként élnek - közölte kedden az ENSZ Gyermekalapja (UNICEF).
A kiskereskedelmi láncok saját márkás termékeinek arányát legfeljebb 20 százalékban korlátozná, azonos termékkategórián belül pedig egységes árrést vezetne be Florin Barbu mezőgazdasági miniszter.
szóljon hozzá!