
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Két közúti balesethez is riasztották a Hargita megyei rendőröket és mentősöket Korond és Farkaslaka közötti útszakaszhoz pénteken reggel.
2022. július 01., 13:262022. július 01., 13:26
2022. július 01., 15:022022. július 01., 15:02
Egy 47 éves székelyudvarhelyi férfi teherautójával a 13A jelzésű országúton Farkaslaka irányából Korond felé haladt pénteken 6 órakor, amikor elvesztette irányítását a jármű felett, amely az úttestet elhagyva felborult. A baleset következtében a gépjármű vezetője megsérült.
Félórával később, ugyanezen az útszakaszon újabb közúti balesethez riasztották a rendőröket és a mentősöket: a vizsgálatok szerint egy 57 éves Maros megyei férfi autójával Korondról Farkaslaka felé tartott, amikor összeütközött egy 80 éves felsőboldogfalvi férfi által vezetett járművel. Az ütközés következtében utóbbi gépkocsi 75 éves női utasa szenvedett sérüléseket.
A helyszíni vizsgálatok során kiderült, hogy egyik sofőr sem fogyasztott alkoholt a baleseteket megelőzően. Mindkét ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indítottak eljárást – számol be a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A farkaslaki önkéntes tűzoltók tájékoztatása szerint péntek délután részleges, időszakosan pedig akár teljes útlezárásra is lehet számítani a Kalondán a műszaki mentés ideje alatt – azaz amíg kiemelik a felborult teherautót.
A Hargita megyei sípályák nagy része még nyitva tart a hétvégén, de ha tovább melegszik az idő, a jövő héttől már csak a magasabban fekvők lesznek alkalmasak a sízésre.
Két hétig is inkább az átlagosnál magasabb hőmérsékletre lehet számítani márciusban, aztán pedig dátum szerint is belemegyünk a tavaszba.
A villanyszámla-támogatás eddigi kedvezményezettjei a továbbiakban is automatikusan megkapják a segélyt, nem kell ezt ismét kérelmezniük a program meghosszabbítása miatt – hívta fel a figyelmet az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken telefonon tárgyalt Mohamed bin Zayed Al-Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.
Biztonságuk érdekében kérjük ne hagyják el otthonaikat vagy szállóhelyüket Szovátán, 22 óra után – ehhez hasonló RO-Alert üzeneteket kaphatnak a szovátaiak és a turisták, állítja az országos rendőrségi szakszervezet. A polgármester nyugalomra int.
Több civil szervezet bejelentette, hogy pénteken a Cotroceni-palota előtt tüntet a legfőbb ügyészség, a korrupcióellenes ügyészség és a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség vezetői tisztségébe javasolt személyek kinevezése ellen.
Óvodai csoporttól nyolcadik osztályig várják a jelentkezőket a Sepsi Metropoliszövezet környezettudatosságra nevelő programjára. A kiskertészek idén is könnyen termeszthető zöldségeket fognak ültetni, de meglepetés is vár rájuk.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott sürgősségi rendeletével stabilitási támogatást vezet be a NEET státuszú fiatalok számára, akik megszerzik első munkahelyüket teljes munkaidős, határozatlan idejű munkaszerződéssel.
A kormány csütörtöki ülésén memorandumot fogadott el, amely lehetővé teszi, hogy a tanügyminisztérium személyzetet alkalmazzon 19 már elkészült, valamint további 4, hamarosan átadásra kerülő bölcsődében.
Egészen elképesztő tűzesetet rögzített egy térfigyelő kamera a Hunyad megyei Szászvárosban szerdán. A felvételek tanúsága szerint egy négyes Golfból szivárgott az üzemanyag, de a sofőr elindult vele, szikra keletkezett, és lángcsíkot hagyott maga után.
szóljon hozzá!