
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Két közúti baleset is történt csütörtök délelőtt Maros megyében, összesen tizenegy sérülttel.
2022. július 28., 17:162022. július 28., 17:16
2022. július 28., 18:112022. július 28., 18:11
Két súlyosabb és négy kevésbé súlyos sérültje van annak a közúti balesetnek, amely csütörtök délelőtt történt Marosvásárhely közelében, Koronkán. A marosvásárhelyi tűzoltók szálltak ki a helyszínre. A sérülteket a rohammentő-szolgálat (SMURD) munkatársai látták el, a két súlyosan sérült személyt a marosvásárhelyi sürgősségire szállították. A helyszínelés idejére fél sávon lehetett közlekedni csak.
Ugyancsak csütörtökön történt egy másik közúti baleset Maros megyében: egy személygépkocsi és egy áruszállító jármű ütközött Héjjasfalván. A segesvári és a marosvásárhelyi tűzoltóság munkatársai siettek a helyszínre. A balesetben három felnőtt és két kiskorú sérült, a felnőttek közül egy személy súlyosan, őt a segesvári sürgősségire szállították, a többieket a helyszínen ellátták.
Tekintettel az időjárási körülményekre, valamint az egyes megyékben a héten záruló, másutt viszont a jövő héten kezdődő sívakációra, a rendőrség közlekedési tájékoztató központja, az Infotrafic egy sor ajánlást tett közzé a járművezetőknek.
Meghosszabbították 2026. december végéig a villanyszámla-támogatási programot – tájékoztatott pénteken az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS).
Magas kockázatú drogok folytatólagosan elkövetett kereskedelmével gyanúsítanak egy 41 éves férfit, és vizsgálatot indított ellene a Hargita megyei rendőrség, illetve a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság (DIICOT) megyei irodája.
Az egyre aggasztóbb méreteket öltő félretájékoztatás miatt csökkent jelentős mértékben a kanyaró elleni átoltottság – jelentette ki pénteken az egészségügyi miniszter.
Több választási lehetőségük lesz a betegeknek, ha megtörik az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNSAS) monopóliuma – jelentette ki Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Az ország 16 megyéjét és Bukarestet érintő sárga riasztást adott ki pénteken a szeles, csapadékos időjárás miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön csak Kovászna megye egy részére érvényes a riasztás.
A nagyböjt minden szombatján déli 12 órától keresztúti ájtatosságot végeznek a csíksomlyói Kálvárián, a Jézus-hágón. A szervezők közösségi imára hívnak mindenkit, aki fontosnak tartja a nagyböjti elcsendesedést és hisz a közös könyörgés erejében.
A Románia és az Egyesült Államok közötti kapcsolat rendkívül érett, kölcsönös érdekekkel – jelentette ki Nicușor Dan csütörtökön Washingtonban, ahol részt vett a Donald Trump amerikai elnök által kezdeményezett Béketanács ülésén.
Elsüllyedt egy konvojban haladó hajó csütörtökön a Sulina-csatorna jobb partján, a Duna 33. tengeri mérföldjénél.
Mindenki békét, stabilitást és jólétet akar Gázában, de a kérdés az, hogyan tudunk ezért cselekedni – jelentette ki Nicușor Dan államfő csütörtökön Washingtonban, a Béketanács első ülésén mondott beszédében.
szóljon hozzá!