
Képünk illusztráció
Fotó: Rab Zoltán
Két közúti baleset is történt Maroshévízen a hétfői nap folyamán.
2021. február 09., 15:082021. február 09., 15:08
Kerítésnek ütközött egy Maros megyei nő hétfőn, a reggeli órákban. Az ütközés következtében könnyebb sérüléseket szenvedett. A 24 éves autóvezető miközben Maroshévízen haladt át, a Tölgyfa utcában balra kanyarodva lesodródott az úttestről és egy kerítésnek ütközött. Mint a helyszíni vizsgálatok nyomán kiderült, a sofőr nem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően.
Szintén hétfőn, a kora esti órákban átjárón ütött el egy gyalogost egy maroshévízi férfi. Az 55 éves sofőr a Nicolae Bălcescu utcában haladt gépjárművével, amikor elütötte a 31 éves gyalogost, aki megsérült a baleset következtében. A sofőr nem nem volt alkoholos befolyásoltság alatt.
A sofőrök ellen mindkét esetben eljárás indult – tájékoztat közleményében a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A Tisza és Magyarország megnyerte ezt a választást, nem kicsit, hanem nagyon, sőt nagyon nagyon – jelentette ki a Tisza Párt elnöke vasárnap este Budapesten.
A párt gyenge teljesítménye miatt az országgyűlési választáson, lemondott a Demokratikus Koalíció elnöke, Dobrev Klára.
Elismerte a Fidesz vereségét az eredményvárón tartott beszédében Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke az országgyűlési választások eredményének tükrében. A határon túlról érkező támogatást megköszönte.
A választási eredmények több mint ötven százalékos feldolgozottsága azt mutatja, hogy a Tisza nyerte a magyarországi országgyűlési választást.
A demokrácia ünnepeként értekelte Magyar Péter a magyarországi országgyűlési választási rekordrészvételt.
Közzétette a 2026-os magyarországi országgyűlési választás első részeredményeit a Nemzeti Választási Iroda.
A rendkívüli részvétel a választáson azt mutatja, hogy magyar demokrácia rendkívül erős – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter vasárnap.
Rendben lezajlott a 2026-os országgyűlésiképviselő-választás - mondta a köztársasági elnök vasárnap este, miután tájékoztatást kapott a Nemzeti Választási Irodától (NVI).
Helyi idő szerint vasárnap este hét órakor (nálunk nyolckor) hivatalosan befejeződött a szavazás a Magyarország 3154 településén és a 23 budapesti kerületben kialakított 10 047 szavazókörben az országgyűlési választáson.
Címlapon hozzák a 2026-os magyar országgyűlési választással kapcsolatos információkat a vezető román hírportálok.
szóljon hozzá!