
Az oltszemi baleset
Fotó: Kovászna Megyei Rendőrség
Korán reggel egy gyalogost ütöttek el Oltszemen, délután pedig ugyanezen a településen egy kamion futott rá az előtte haladó személyautóra.
2024. augusztus 02., 17:242024. augusztus 02., 17:24
Gyalogosgázoláshoz riasztották péntek reggel a sepsiszentgyörgyi rendőröket. Nem sokkal nyolc óra előtt egy 55 éves sepsiszentgyörgyi férfi szabálytalanul akart átkelni a 12-es országúton, ám egy 36 éves nő által vezetett, Csíkszereda irányából érkező személyautó elütötte. A férfi sérüléseit a mentősök a helyszínen ellátták, majd kórházba szállították.
11 órakor újabb baleset történt egy kilométerrel odébb: egy Csíkszereda irányából Sepsiszentgyörgy felé haladó kamion, melyet egy 36 éves férfi vezetett, ráfutott az előtte haladó személyautóra. A személyautó 36 éves sofőrje kórházi ellátást igénylő sérüléseket szenvedett. Mint kiderült, a balesetet megelőzően egyik sofőr sem fogyasztott alkoholt.
A vizsgálatok tovább folynak a balesetek körülményeinek pontosabb feltárása céljából.
A magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautóprogramot változatlan formában indítják el, 300 millió lejes költségvetéssel – jelentette be hétfőn a környezetvédelmi minisztérium.
Iratok nélkül érkeztek Maros megyébe azok a gondozottak, akik korábban Bihar megyei szociális intézményekben éltek. A szakigazgatóság szakemberei próbálják kideríteni, hogy honnan származnak és milyen betegségeik vannak.
Az Európai Unióban 1,9 százalékkal, az euróövezetben 1,6 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom májusban az előző év azonos időszakához képest, Romániában viszont csökkent a lakossági fogyasztás.
Változékony időjárásra készülhetünk a következő két hétben Erdélyben: a hét közepén jelentősen visszaesik a hőmérséklet, majd ismét melegedés kezdődik. Csapadékra és zivatarokra mindkét héten több alkalommal is számítani lehet.
Megelőző egyezségi eljárást kért a kézdivásárhelyi Secuiana nadrággyár a csődeljárás elkerülése érdekében. A cég tavaly történelmi forgalmat ért el, mégis több mint 10 millió lejes veszteséget könyvelt el, miközben adóssága 23,6 millió lejre nőtt.
A politikai pártok közötti párbeszéd az egyetlen út egy teljes jogkörrel rendelkező kormány megalakításához – jelentette ki Csoma Botond. Az RMDSZ a képviselőházi frakció vezetője szerint a jelenlegi konfliktusok csak az AUR erősödését segítik.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, hétfőn felszólítást intézett Nicușor Dan államfőhöz, hogy nevezzen meg egy miniszterelnök-jelöltet.
A közlekedési minisztérium hétfőn közzétett Facebook-oldalán egy űrlapot, amelyet kitöltve az állampolgárok jelenthetik a vonattal való közlekedésük során tapasztalt problémákat, hiányosságokat – közölte a közösségi oldalán Radu Miruță.
Az első félévben 0,3 százalékkal több új személygépkocsit helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 azonos időszakában, a száz százalékban elektromos autók szegmensében 76,6 százalékos növekedést jegyeztek éves összevetésben.
szóljon hozzá!