
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Alig több, mint egy óra különbséggel egy gyerek és egy idős nő is megsérült közúti balesetben Csíkszéken, hétfőn – számol be a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2021. november 02., 18:522021. november 02., 18:52
A csíkszeredai Hargita utcában állomásozó nyerges vontatónak ütközött autójával egy sofőr hétfőn reggel, a vele utazó gyerek könnyű sérüléseket szenvedett a baleset következtében. A 33 éves csíkszeredai férfi személygépkocsijával a Hargita utcában közlekedett, amikor nekiütközött egy álló nyergesvontató pótkocsijának. Az autóban gyerekülésbe bekötve utazott egy 2 éves és 4 hónapos gyerek is, aki könnyebb sérüléseket szenvedett az ütközés következtében. A sofőr nem állt alkohol befolyása alatt a történtek idején, gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárás indult ellene.
Ugyancsak hétfőn alig több mint egy óra elteltével Gyimesfelsőlok községben gyalogost sodort el autójával egy férfi – mint kiderült az idős nő nem az erre kijelölt helyen próbált meg átkelni az úttesten. A 62 éves Maros megyei férfi a 12A jelzésű országúton haladt autójával Gyimesfelsőlok községben, amikor elsodorta egy 77 éves helybéli nőt, aki körültekintés nélkül, szabálytalan helyen igyekezett átkelni az úttesten. Az eset következtében a gyalogos megsérült. A sofőr nem állt alkohol befolyása alatt a történtekkor, ez ügyben is gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult eljárás.
Újabb Fidelis-kötvényeket bocsát ki péntektől a pénzügyminisztérium.
Csapadékra, megerősödő szélre, villámlásra és jégesőre figyelmeztető előrejelzést adtak ki pénteken délelőtt több csík- és udvarhelyszéki településre.
Több meleg- és egy szélrekord is megdőlt csütörtökön – közölte a HugaroMet Zrt. az előzetes adatok alapján Facebook-oldalán.
Felkorbácsolta a kedélyeket az állategészségügyi hatóság belső levelezésének egy kiszivárgott része, amely a juh- és kecsketej, és az abból készült élelmiszerek forgalmazásának a szigorításáról szól. Mi az igazság, valóban eltűnnek ezek a piacról?
Nem mindennapi bejelentéssel rukkolt elő csütörtök délután a Grand Theft Auto hatodik részét is fejlesztő Rockstar Games.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta a villamosenergia-ágazati kockázatokra való felkészülésről szóló országos tervet.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön kijelentette, hogy már négy éve a közlekedési minisztériumnál van egy olyan projekt, amely megakadályozhatta volna a Duna vízhozamának csökkenésével kapcsolatos problémákat Romániában.
Újabb mérföldkőhöz érkezett a csíkszeredai kórház robotsebészeti programja, ugyanis az elmúlt két napban elvégezték az első robotasszisztált prosztataműtéteket a Nyugat-Európában is performánsnak számító Da Vinci robotsebészeti eszközzel.
A jövő évi jubileumi, huszadik kiadás főpróbájának is tekintik az idei, 19. Székelyföldi Lovas Ünnepet, amelyet augusztus 20. és 23. között rendeznek meg. A gyergyószentmiklósi esemény a lovas élet, a hagyományőrzés és kikapcsolódás találkozóhelye.
Kiemeltek egy embert a Marosból csütörtökön délután Kutyfalva községhez tartozó Marosorosziban, majd megkezdték az újraélesztését. A helyszínre mentőhelikoptert is riasztottak.
szóljon hozzá!