
Fotó: Országos Út- és Hídügyi Igazgatóság
Két autó ütközött össze a 11-es jelzésű országút Brassó és Kézdivásárhely közötti szakaszán, Dálnok közelében szerda este. Egyik sofőrt a tűzoltóknak kellett kiszabadítaniuk a megrongálódott járműből – derül ki a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből.
2024. február 08., 12:032024. február 08., 12:03
2024. február 08., 16:542024. február 08., 16:54
Egy 69 éves férfi Kézdivásárhely felől Brassó irányába haladt, amikor áthajtott a szemközti sávba és összeütközött egy másik gépjárművel, amelyet egy 30 éves férfi vezetett.

Ideiglenesen lezárták a járműforgalmat a 11-es országút Brassó és Kézdivásárhely közötti szakaszán, Maksa és Csernáton között. Baleset történt.
A férfit a kézdivásárhelyi hivatásos tűzoltóság műszaki mentővel érkező csapata emelte ki, majd mindkettejüket kórházba szállították ellátásra. A rendőrségi vizsgálat alapján egyikük sem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően. Az ügyben eljárást indítottak gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt.
Mint arról korábban beszámoltunk, ideiglenesen lezárták a járműforgalmat több órára a 11-es országút érintett szakaszán a mentés és helyszínelés érdekében.
Jóváhagyta a kormány pénteki ülésén a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvénytervezetet, amelyért kedden felelősséget vállal a parlamentben.
Aláírta pénteken Nicușor Dan államfő a Ionuț Moșteanu védelmi miniszteri tisztségből való lemondásának tudomásul vételéről szóló dekrétumot – közölte az elnöki hivatal.
Jóváhagyta a kormány pénteki ülésén az idei második költségvetés-kiigazítást, amely 0,6 százalékos gazdasági növekedéssel, 1902 milliárd lejes bruttó hazai termékkel (GDP), 7,1 százalékos éves inflációval és havi 8700 lejes bruttó átlagbérrel számol.
Az uniós országokból érkező valamennyi sertéshússzállítmány ellenőrzését kéri a mezőgazdasági miniszter az országos állategészségügyi és élelmiszerbiztonsági hatóságtól (ANSVSA) az afrikai sertéspestis veszélye miatt.
Idén Parajd és egész Sóvidék élete gyökeresen megváltozott. A bányakatasztrófa nemcsak a turizmust, hanem a helyiek mindennapjait is felforgatta. Megkérdeztük az érintetteket, hogy hogyan élték meg az elmúlt időszakot.
Pályázni szeretne Hargita Megye Tanácsa a Csíkdánfalvát Balánbányával összekötő, 125-ös jelzésű megyei út felújítására, ehhez fogadták el a pénteki tanácsülésen a beruházás műszaki terveit.
A Magyarságkutató Intézet újabb történelmi témájú programra várja az érdeklődőket Budapesten. A december elsején, 17 órától kezdődő alkalom középpontjában a Székely Hadosztály 1918–1919-es szerepvállalása áll.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken tudomásul vette Ionuț Moșteanu lemondását a védelmi miniszteri, valamint a kormányfőhelyettesi tisztségből.
Három személy sérült meg csütörtök este egy Gyergyószárhegy közelében történt balesetben, mint kiderült, a sofőr nem volt józan.
A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Doctor Honoris Causa címmel tüntette ki Bakacsi Gyula professzort, elismerve a vezetéstudományban végzett úttörő munkáját és a csíkszeredai gazdasági képzés felépítésében betöltött kulcsszerepét.
szóljon hozzá!