
Fotó: Facebook/Udvarhelyszéki Közlekedési Infó
Egy személy sérült meg hétfőn reggel Székelyszentléleken, amikor a 31 éves, szovátai K. I. nem az útviszonyoknak megfelelő sebességgel haladt autójával, megcsúszott, majd összeütközött egy szemből érkező gépjárművel.
2019. január 14., 10:442019. január 14., 10:44
2019. január 14., 10:442019. január 14., 10:44
A balesetet hétfőn reggel hét óra után tíz perccel jelentették a rendőrségen – tájékoztatott Gheorghe Filip, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. Mint tudatta, a 31 éves, szovátai hölgy nem csökkentette a sebességét az útviszonyoknak megfelelően, ezért ütközött össze a 60 éves, felsőboldogfalvi C. F. vezette autóval. Utóbbi sofőr nem szenvedett különösebb sérüléseket, a szovátai hölgyet viszont a székelyudvarhelyi kórházba vitték. A baleset bekövetkeztekor egyik személy sem volt alkohol befolyása alatt.
A képviselőház szerdán elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját.
Mindössze egy nappal a július 28-án történt rongálás után helyreállították a medjugorjei Jelenések-hegyén álló Béke Királynője-szobrot.
Kiürítették szerdán a konstancai kikötő személyhajó-terminálját egy telefonos bombafenyegetés miatt – közölte Konstanca megye prefektusa.
A kormány kötelességének nevezte a határon túli magyarok jogainak képviseletét a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán Budapesten, a 29. Kárpát-medencei Nyári Egyetem és a Határon Túli Intézmények Fórumának megnyitóján.
Sárga jelzésű hőségriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia hét nyugati megyéjére.
November 12-én érkezik a mozikba a rendszerváltás utáni legnépszerűbb film folytatása, a Hogyan tudnék élni nélküled? második része. A kedvcsináló plakát után szerdán megjelent az első előzetes.
Bezárja a Zsibón (Jibou) működő üzemét az amerikai autóipari biztonsági rendszereket fejlesztő és gyártó Joyson Safety Systems – írja Profit.ro a Szilágy megyei munkaerő-elhelyező ügynökség (AJOFM) közleménye alapján.
Ismét emelkedett az üzemanyagok ára szerda reggel, alig néhány órával az előző, kedd délutáni drágulás után. A gázolaj új irányadó ára literenként 10,2 lej, míg a benziné 9,2 lej.
Július 30-tól nyugat felől egy fokozatosan erősödő hőhullám éri el Romániát, amely várhatóan augusztus 3–6. között tetőzik – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Jóváhagyta a kormány kedd esti ülésén 6850 álláshely betöltését az állami egészségügyi rendszerben – közölte az egészségügyi minisztérium.
szóljon hozzá!