
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Közúti baleset történt Csíkszereda Székelyudvarhely felőli kijáratánál, csütörtökön. A baleset következtében többen is megsérültek, egy személy kórházi ellátásra szorul – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivőjétől.
2021. december 24., 10:472021. december 24., 10:47
2021. december 24., 11:402021. december 24., 11:40
Maria Plumbu tájékoztatása szerint egy 36 éves magyar állampolgárságú férfi miközben autójával a 13A jelzésű országúton haladt Csíkszereda irányából Székelyudvarhely felé csütörtök reggel, összeütközött egy autóval, amelyet egy 42 éves székelyudvarhelyi nő vezetett.
A sofőröket a hatóságiak alkoholszondával tesztelték, melynek eredménye alapján egyikük sem fogyasztott alkoholt az ütközést megelőzően. A baleset részleteit még vizsgálják, a nyomozás gondatlanságból elkövetett testi sértés gyanújával folytatódik.
A fesztiválélmény megmarad, csak közben folyamatos matekozás zajlik: mire menjen el a napi keret? Egy nap Tusványoson könnyen elvisz 60–100 lejt, de tapasztalataink szerint a legtöbb fiatal igyekezett okosan beosztani a pénzét.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt szombaton 15 óra 13 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszter szerint a kormány az állások befagyasztásával és az egészségügyi dolgozók jövedelmének csökkentésével az állam védelmének egyik legfontosabb pillérét, az egészségügyi rendszert gyengíti.
A volt miniszterelnök tusványosi beszéde iránt nem lankadt az érdeklődés az előző évekhez képest. A Fidesz elnökét rengetegen hallgatták a nagyszínpad előtti téren, kormánykritikus molinókat, üzeneteket is emelve a magasba.
A szovátai szabadtéri színpadon adja elő a Bekecs Táncszínház vasárnap a Táncolva öröklődik című előadását.
A svájci Plan-les-Ouates településtől kapott adományba egy tűzoltóautót Erdőszentgyörgy.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Tusnádfürdő nem változott, ez továbbra is az a hely, ahol a magyarok nem csak beszélnek a jövőről, de próbálják azt megérteni – jelentette ki tusványosi beszédében Orbán Viktor, aki pártja jövőbeni szerepéről beszélt.
A 35. Tusványos szombati napján Tőkés László a romániai magyarság fogyatkozásáról, az autonómia ügyéről, Márton Áron örökségéről és Orbán Viktor nemzetpolitikájáról beszélt, történelmi és aktuálpolitikai párhuzamokat is felvonultatva.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
szóljon hozzá!