
Fotó: Udvarhelyszéki Közlekedési Infó/Facebook
Két személy sérült meg egy közúti balesetben Szentegyháza közelében, péntek délben.
2022. szeptember 16., 13:542022. szeptember 16., 13:54
2022. szeptember 16., 15:532022. szeptember 16., 15:53
Két személyautó ütközött össze Szentegyháza közelében, a 13A jelzésű országúton.
Fotó: Szentegyházi Önkéntes Tűzoltóság
A Hargita Megyei Mentőszolgálatnál érdeklődve megtudtuk, hogy a balesetben két személy – egy 51 és egy 39 éves nő – szenvedett enyhébb sérüléseket, őket a helyszínre kiszálló mentőszolgálat és a tűzoltóság elsősegély-nyújtó egységének (SMURD) szakemberei szállították kórházba, mindketten deréktáji fájdalomra panaszkodtak.
Maria Plumbu, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője megkeresésünkre arról tájékoztatott, hogy egy 39 éves székelymagyarosi nő miközben a 13A jelzésű országúton haladt autójával Székelyudvarhely irányából Csíkszereda felé, elvesztette uralmát a gépjármű felett és egy 51 éves Kovászna megyei férfi által vezetett személygépkocsinak ütközött. A baleset következtében a székelymagyarosi nő, és a másik autó szintén női utasa megsérültek, őket kórházba kellett szállítani. A rendőrség gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárást indított az ügyben, a nyomozás ugyanakkor folytatódik a baleset pontos körülményeinek feltárása érdekében.
Két újmisést szenteltek fel hétfőn, Péter és Pál napján a gyulafehérvári székesegyházban. Az újmisések a megbízólevelüket is megkapták amellyel segédlelkésznek nevezték ki őket.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Nagyszabású ellenőrzést tartott vasárnap délután a 15-ös országúton a Hargita megyei rendőrség. Huszonkét sofőrnél végeztek alkohol- és drogtesztet, de az autók műszaki állapotát is ellenőrizték.
A természetes légkondicionálás fontosságára hívják fel a figyelmet kertészeti szakemberek, hangsúlyozva, hogy a növényzet komplex, biológiai úton csökkenti a forróságot.
Vörös hőségriasztás van érvényben szerda reggelig az ország területének háromnegyed részén; fokozott hőterhelés és helyenként 41 Celsius-fokos maximumok várhatók.
Az írásbeli vizsgákkal folytatódik hétfőn az érettségi. Az oktatási minisztérium által jóváhagyott menetrend szerint hétfőn román nyelvből és irodalomból mérik fel a tanulók tudását.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
szóljon hozzá!