
Fotó: forrás Maros Megyei Tűzoltóság
A tetején állt meg egy autó a marosvásárhelyi Poklos-patak medrében, miután összeütközött egy másik járművel kedden este. A balesetben könnyebben sérültek a gépkocsikban lévők.
2023. október 10., 22:212023. október 10., 22:21
2023. október 10., 22:232023. október 10., 22:23
A marosvásárhelyi Tudor Vladimirescu utcában történt közúti balesethez riasztották a tűzoltóságot kedden este: két autó ütközött – tájékoztatott Valeria-Georgiana Oltean, a Maros megyei tűzoltóság szóvivője.
Fotó: forrás Maros Megyei Tűzoltóság
Hozzátette, az ütközés következtében az egyik jármű a Poklos-patak medrébe zuhant. A tűzoltóság által rendelkezésünkre bocsátott felvételekből kivehető, hogy az egyik gépkocsit a hídfő állította meg, utasa könnyebben sérült, helyben ellátták.
Fotó: forrás Maros Megyei Tűzoltóság
A másik autó kitörte a hídkorlátot, majd a tetejére zuhanva állt meg. A mentőcsapatnak sikerült kimenteni belőle egy könnyebben sérült személyt, akit kórházba szállítottak.
Fotó: forrás Maros Megyei Tűzoltóság
A helyszínelés idejére az érintett útszakaszt lezárták a forgalom elől.
Fotó: forrás Maros Megyei Tűzoltóság
Ciprian Ciucu főpolgármester csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy aláírta Bukarest pályázati dossziéját a 2028-as UEFA Európa-liga-döntő megrendezésére.
Megdőlt a fővárosi melegrekord szerdán – közölte a HungaroMet Zrt. csütörtökön a Facebook-oldalán.
Lopás vétsége és más bűncselekmények miatt emeltek vádat egy magyarországi férfival szemben, aki úgy vitt el egy idegen kocsit, hogy abban benne volt a tulajdonos gyermeke – közölte a Pest Vármegyei Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön újabb elsőfokú (sárga jelzésű) szélriasztásokat adott ki az ország felére.
A vasutasok szakszervezeti szövetsége (FNFMCV) szerdán arra figyelmeztetett, hogy a romániai vasúti infrastruktúra tarthatatlan helyzetbe került, miután elakadt a Román Vasúti Infrastruktúra-kezelő Vállalat 2026-os költségvetésének elfogadása.
Ilie Bolojan szerint a villamos energia árának csökkentése alapfeltétele Románia gazdasági talpra állításának, ehhez azonban fel kell gyorsítani az energiatermelési, energiatárolási és hálózatkorszerűsítési beruházásokat.
Megdőlő melegrekordok, példátlan hőhullámok, 30 Celsius-fok fölötti hőmérsékleti értékek: ezek jellemzik most Európa egy részét. Több nagyvárosban is hőségriasztást adtak ki a napokban.
Míg Nyugat-Európát és a Balkán egy részét hőségriasztás sújtja, addig térségünkben még az elviselhető tartományokban mozognak a hőmérsékleti értékek. Májushoz képest azonban ezek is magasak.
Medvék jelenléte miatt riasztották szerda délután a Fenyéd községhez tartozó Küküllőkeményfalva lakóit. Este újabb két településen riasztottak a nagyvad miatt.
Őrizetbe vettek egy tanítónőt, abbeli gyanú miatt, hogy bántalmazott egy tízéves tanulót, aki elszakította az országos felmérés eredményeit tartalmazó dokumentumot.
szóljon hozzá!