
Fotó: Veres Nándor
Közúti balesethez riasztották a mentőket, valamint a rendőrséget vasárnap délelőtt, miután két jármű ütközött az E578 jelzésű európai út csíkszentdomokosi szakaszán, a település marosfői kijárata közelében. Egy nő életét vesztette, hárman megsérültek.
2020. augusztus 02., 09:392020. augusztus 02., 09:39
2020. augusztus 02., 12:312020. augusztus 02., 12:31
A Hargita megyei tűzoltóság elsődleges tájékoztatása szerint a két autóban – egy Škoda Fabiában és egy Opel Agilában – összesen négyen utaztak, egyik vezető pedig a riasztás szerint beszorult a járművébe, ezért a csíkszeredai hivatásos tűzoltóság egy műszaki mentőt is a helyszínre irányított.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A sérültek ellátására és kórházba szállítására a Hargita Megyei Mentőszolgálat három, a tűzoltóság elsősegély-nyújtó egysége pedig egy járművel vonult a balesethez.
Fotó: Veres Nándor
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleménye szerint a tragikus baleset 9 órakor történt: egy 69 éves, Galac megyei autóvezető Gyergyószentmiklós felől Csíkszereda irányába haladva Csíkszentdomokoson áttért a menetirányával ellentétes sávra, frontálisan nekicsapódva egy szemből szabályosan közlekedő, 58 éves Buzău megyei férfi vezette gépkocsinak.
Fotó: Veres Nándor
Az ütközés következtében egy 68 éves Kovászna megyei nő a helyszínen életét vesztette, hárman pedig súlyosan megsérültek. A műszaki mentők segítségével kiszabadított 58 éves férfi lábtörést, a másik, 69 éves férfi mellkasi sérüléseket, míg egy 58 éves Bákó megyei nő hasi sérüléseket szenvedett. A helyszíni elsősegélynyújtást követően a sérülteket ellátásra a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházba szállították – számol be Alina Maria Ciobotariu, a Hargita megyei tűzoltóság szóvivője.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Meglepő eredményre jutottak azok a szakemberek, akik a mesterséges intelligencia segítségével kielemezték a közösségi háló néhány kommentszekcióját. Kiderült, hogy a hozzászólások hány százaléka sértő és durva.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
Sepsiszentgyörgy védőszentjét ünnepli április 24-én. Sárkányölő Szent György alakját hivatott jelképezni a város központjában emelkedő, cseppet sem klasszikus „Süsü-szobor” is, amely huszonöt év elteltével is frappáns vicceknek ad ihletet.
Az üzemanyagválság tekintetében aggasztó kilátások várhatók középtávon Romániában – jelentette ki Nicușor Dan államfő pénteken.