Két autó ütközött össze csütörtök este Csíkcsicsóban, az E578-as európai úton.
2021. január 21., 20:172021. január 21., 20:17
2021. január 21., 21:552021. január 21., 21:55
Fotó: Pinti Attila
Két autó ütközött össze csütörtök este Csíkcsicsóban, az E578-as európai úton.
2021. január 21., 20:172021. január 21., 20:17
2021. január 21., 21:552021. január 21., 21:55
Fotó: Pinti Attila
Mint arról Alina Ciobotariu, a Hargita megyei tűzoltóság szóvivője tájékoztatott, a balesetben hárman sérültek meg, közülük ketten a roncsok közé szorultak. A helyszínre a csíkszeredai tűzoltók, a műszaki mentők, valamint a rohammentő-szolgálat (SMURD) és a Hargita Megyei Mentőszolgálat szállt ki.
Fotó: Pinti Attila
A helyszínen lévő kollégánk tájékoztatása szerint útlezárást léptettek érvénybe, csak félsávon halad a forgalom.
Fotó: Pinti Attila
Péter Szilárd, a Hargita Megyei Mentőszolgálat vezérigazgatója érdeklődésünkre elmondta, az egyik autóban két, feltehetően húsz év alatt fiú sérült meg, személyazonossági igazolvány hiányában a kollégái nem tudták megállapítani az életkorukat. A fiatalokat, miután kimentették a roncsok közül, hasi traumával a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházba szállították. A balesetben érintett másik autóban egy 21 éves nő sérült meg, őt mellkasi traumával szállították ugyancsak a csíkszeredai kórház sürgősségi betegellátó osztályára. Megtudtuk, a baleset helyszínére elsőként a megyei mentőszolgálat Maroshévízről Brassóba tartó mentőautója ért oda.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
Meleg időre, helyenként kánikulára és kellemetlen hőérzetre, másrészt légköri instabilitásra vonatkozó figyelmeztetést adott ki az ország legnagyobb részére vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Vasárnap kezdődik a csillagászati nyár, a napforduló romániai idő szerint 11 óra 24 perckor lesz – írta a HungaroMet Zrt. szombaton a honlapján.
Sulyok Tamás jogi eszközök alkalmazásával is harcolni fog a maradásáért, és azzal vádolta meg az új kormányfőt, hogy összeesküvést sző az állami intézmények feletti ellenőrzés megszerzésére.
Ilie Bolojan PNL-elnök szombaton benyújtotta jelöltségét a pártelnöki tisztségre, amiről a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vasárnapi rendkívüli kongresszusa dönt.
szóljon hozzá!